מדדים מובילים בעולם

מדדים בעולם הם הנתונים הפיננסיים המייצגים את הערך הממוצע של קבוצות של ניירות ערך הנסחרות בבורסה. סוחרי בורסה ומשקיעים רבים בשוק ההון בוחרים להשקיע את כספם במדדים במקום להשקיע ישירות ברכישת מניות משום שלרוב יש בהשקעה במניות סיכונים רבים, לעומת השקעה במדדים שבדרך כלל מציגים יציבות ומגמות ברורות. אם גם אתם מעוניינים להשקיע במדדים מהארץ ומהעולם כדי להגדיל את הרווחים שלכם בשוק ההון, המאמר הזה הוא בדיוק בשבילכם. בואו נתחיל.

מדדים בארצות הברית

הרבה מהמדדים הכי פופולריים בעולם מגיעים מארצות הברית, ושם אפשר להשקיע בקבוצות מניות של התאגידים הכי גדולים בעולם:

S&P 500

מדד S&P 500 הוא המדד המציג את שוויים הממוצע של ניירות ערך מ-500 החברות הגדולות ביותר הרשומות בבורסה בארצות הברית. המדד הזה די תנודתי וידע נפילות חדות, אך בדרך כלל הוא רושם בממוצע כ-7 אחוזי תשואה בשנה.

מדד דאו ג‘ונס

מדד דאו ג'ונס (באנגלית: Dow Jones Industrial Average) הוא המדד המייצג את השינוי בערכן של 30 מניות נבחרות של חברות ענק אמריקאיות. המניות האלו נסחרות בבורסה לניירות ערך שבניו יורק. בין החברות שמניותיהן נסחרות במדד הזה אפשר למצוא את בואינג, ויזה, קוקה קולה ומייקרוסופט.

מדד נאסד”ק

נאסד"ק היא עוד בורסה לניירות ערך בארצות הברית, ולעומת בורסות אחרות הזירה שלה מקוונת לחלוטין. מדד נאסד"ק מייצג את הערך הממוצע של הרוב המוחלט של המניות הנסחרות בנאסד"ק, המגיעות מיותר מ-2,500 חברות. מרבית התנועה של המדד הזה מושפעת ממדד נאסד"ק 100, המדד המייצג את הערך הממוצע של 100 החברות הגדולות ביותר הנסחרות בנאסד"ק.

אם כל השמות והמונחים האלו ערערו את הבטחון שלכם ואתם לא בטוחים כיצד להמשיך, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא את המאמר שלנו על שוק ההון למתחילים כדי שתוכלו גם אתם להכיר את הז'רגון המקצועי ולדעת להחליט החלטות נבונות באשר להשקעות בשוק ההון.

מדדים באסיה

גם באסיה יש כמה זירות גדולןת ומפותחות של מדדים ומסחר. הינה כמה דוגמאות למדדים מוכרים:

מדד ניקיי 225

המדד הגדול ביותר של יפן, ובו ניירות ערך של 225 החברות הגדולות ביותר הנסחרות בבורסה היפנית.

מדד האנג סנג

ידוע גם בשם מדד HSI, זהו המדד המוכר של הבורסה בהונג קונג. מציג את ממוצע השווי של ניירות ערך מהחברות הכי גדולות בהונג קונג.

מדד שנגחאי

מדד מרכזי בבורסה בשנגחאי. בניגוד לבורסות אחרות, בסין אין אפשרות למשקיעים זרים להשקיע במדדים הסיניים באופן מלא בשל רגולוציות של הממשל הסיני.

מדד סנסקס

המדד המוכר ביותר של הבורסה בהודו שנמצאת במומבאי. מדד זה מציג את השינוי הממוצע בשווי ניירות הערך של 30 החברות הגדולות ביותר בהודו הנסחרות בבורסה.

 

מדדים באירופה

כמובן, אסור לשכוח את זירת הבורסה של אירופה, שידעה לא מעט טלטלות בשנים האחרונות. המדדים האלו, כמו כל המדדים בעולם, נסחרים במסחר יומי, ואם אתם לא בטוחים איך לעשות זאת אתם מוזמנים להירשם לקורס מסחר יומי כדי להיכנס לעניינים.

לפניכם רשימה של כמה מהמדדים הגדולים ביותר באירופה:

FTSE 100

המדד הראשי של הבורסה בלונדון, העוקב בזמן אמת אחרת השווי של ניירות הערך של 100 החברות הגדולות ביותר בבורסה הבריטית.

DAX

DAX הוא המדד המוביל של הבורסה הגרמנית, המציג את 30 החברות הגדולות ביותר הנסחרות בבורסה שבפרנקפורט.

MIB–FSTE

זהו המדד המוביל האיטלקי, שמציג את 40 החברות הגדולות ביותר הנסחרות בבורסה במילאנו.

מדדים בישראל

גם בישראל אפשר למצוא כמה מדדים שאפשר להשקיע בהם ולסגור פוזיציות. אתם כמובן לא חייבים לסחור במדדים ישראליים, ויש באפשרותכם לסחור ולהשקיע בכל מדד הנסחר בבורסה בכל העולם. לפניכם רשימה של המדדים הכי מוכרים מישראל:

ת"א 35

מדד המייצג את 35 החברות הכי גדולות הנסחרות בבורסה בישראל, ומכיל את שווי ניירות הערך של חברות כמו בזק, אלקטרה, בנק לאומי וקבוצת עזריאלי.

ת"א 125

מדד שעד שנת 2017 נקרא "ת"א 100", והוא מציג את השינוי בשווי ניירות הערך של 125 החברות הכי גדולות הנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב. החברות הנמצאות בת"א 35 נמצאות גם במדד לזה, לצד עוד חברות כמו בזן, סלקום, פז ועוד.

ת"א בנקים 5

מדד המחשב את שווי ניירות הערך של חמישה בנקים גדולים בישראל: הבנק הבינלאומי, דיסקונט, מזרחי טפחות, בנק הפועלים ובנק לאומי.

לסיכום

בכל בורסה בעולם יש מדדים המייצגים את הערך הממוצע של ניירות ערך מחברות שונות. לכל מדינה יש מדדים מוכרים משלה, והן מאפשרות לסוחרים מכל העולם להשקיע בהם בהתאם לרגולציות. אתם כאזרחי ישראל אינכם מחויבים להשקיע אך ורק במדדים ישראליים כמו ת"א 35, ואתם יכולים להשקיע במדדים בכל מקום בעולם לבחירתכם כדי להגדיל את הרווחים שלכם בשוק ההון.

 

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן