הנחות היסוד בעולם היזמות והכסף

מתוך הספר "משולש הכסף" מאת רועי ראובן ויניב ארביב>>>

הצלחה זה לא עניין של מזל – זה עניין של התמקדות בעניין, של התמדה ועבודה קשה ומאומצת

כך מצליחים. רוב הסיכויים שאנחנו לא מכירים אותך אבל אנחנו בכל זאת מאמינים שאנחנו יכולים לומר משפט שפוגע “בול” במה מניע אותך. הנחת היסוד שלנו היא שאם אתה רוצה להיות יזם ואם אתה קורא את הספר שלנו אז אתה רוצה להצליח בעסקים. אם אתה עדיין מרגיש שהמשפט הזה לא מתאר אותך, אז אתה עדיין בשלב שלו אנחנו קוראים “שלב ההכחשה”.

ויכול להיות שהפחדים שלך מלבצע פעולות ולקחת אחריות, כל כך חזקים, שיש סיכוי שלא תעשה כלום עם המידע הרב שאתה מקבל מאיתנו. אבל אם אתה הרוב, אז אתה באטרף של למידה ואתה רק רוצה לשמוע עוד על איך להצליח.

 הצטרפו ללימודי שוק ההון במכללת פסגות כדי להבין לעומק את שוק ההון >>>

אז דבר ראשון, אתה חייב להגדיר לעצמך מטרה מאוד ברורה ולהתחיל לפעול כדי להשיג אותה

הנחת היסוד השנייה היא הנחה שגויה. הטענה כאן, וזו טענה שגויה שתשמע הרבה, היא שעולם היזמות והכסף נועד לאנשים יוצאים מן הכלל, למיוחדים, אלה שיודעים המון או שמקושרים היטב. הרבה פעמים תשמע את המשפט “אה, זה בן אדם מיוחד. בגלל זה הוא הצליח.” זו הנחת יסוד שגויה.

עולם היזמות והכסף מלא באנשים כמוני וכמוך. אנשים רגילים לגמרי שפשוט עושים פעולות שהן לא רגילות. הם ביצעו פעולות יוצאות דופן והפעולות האלה יצרו עבורם תוצאות בלתי רגילות. הנחת יסוד שלישית אומרת שהצלחה לא מגיעה בן לילה. אנחנו סיפרנו לך על כך שבתחילת הדרך שלנו, סחרנו במשך שעות ארוכות כל יום ולאחר יותר משנה, לא בדיוק היו לנו רווחים משמעותיים.

יצאנו די מאוזנים מהתהליך. כלומר, היו עסקאות שבהן הרווחנו יפה והיו עסקאות שבהן הפסדנו ובסך הכול לא משכנו מהסיפור משכורת שממנה אפילו אפשר לחיות. אבל מה שכן קרה זה שלמדנו והתמקצענו ופיתחנו יכולת של התמדה, כי ידענו שהפריצה בוא תבוא. והיא אכן הגיעה אחרי כשנה וחצי. אז מהניסיון האישי שלנו, אנחנו ממליצים לך לבצע פעולה של תיאום ציפיות בינך לבין עצמך. אם אתה נכנס לעולם היזמות והכסף ואתה מצפה להיות מיליונר תוך חודש, לא שמת לעצמך מטרה הכי ריאלית ואתה חייב לנסח מחדש את הציפיות שלך.

אתה סתם תתאכזב, או גרוע מזה, תישבר

תבין שאתה נכנס כאן לתהליך ארוך, שרק אם תתמיד בו ותתמקצע, תוכל להרוויח בו יפה. מה שכן קורה תוך יום, זה לקיחת השליטה על הפעולות שלך. אתה צריך להיות אחראי על הפעולות שלך ואתה צריך להיות היוזם. לא סתם השורש י.ז.מ. חשוב כאן. אתה נכנס לעולם היזמות ואתה רוצה להיות יזם אז אתה צריך ליזום פעולות. כך תתקדם. ברגע שלקחת שליטה על הפעולות שלך והתחלת ליזום, עשית את הצעד הראשון, הכל כך חשוב, ונכנסת לעולם היזמות והכסף.

הנחת היסוד השגויה הרביעית היא שרק “מי שיש לו את זה” יצליח כיזם. זה ממש לא נכון. יזמות היא משהו שאפשר ללמוד ויש שיטה מאוד ברורה כיצד להפוך ליזם, שפועל נכון ושמקדם את עצמו. זה כרוך בלמידה רבה ובעבודה קשה, בצורה מסודרת ולפעמים גם לאורך זמן. לפעמים זה לוקח שנים, אבל בסוף רואים את התוצאות המיוחלות.

בואו לקורס יזמות עסקית של מכללת פסגות – לפרוץ בגדול לעולם היזמות>>>


יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן