השקעות נדל"ן בתקופת קורונה – האם בכל משבר טמונה הזדמנות?

המשבר הכלכלי שמלווה את המגפה יוצר לא מעט קשיים ואתגרים אבל גם הזדמנויות עסקיות

אם אתם מחפשים דרך לייצר הכנסה נוספת בימים מורכבים אלה, שווה לכם לשקול לנצל את התקופה כדי ללמוד איך לבצע השקעות נדל"ן

לקנות בזול – ולמכור ביוקר. זו הנוסחה הכי בסיסית ומוכרת בעולם העסקים. השאלה כמובן, היא איך ליישם אותה.

ההיסטוריה מלמדת אותנו שאחת השיטות הטובות ביותר לייצר הכנסות נוספות, לצד המשכורת הרגילה או במקומה, היא לבצע השקעות בתקופת משבר. דווקא בימים שבהם כולם לחוצים ניתן לאתר הזדמנויות עסקיות יוצאות דופן, שקשה למצוא בימי שגרה.

מגפת הקורונה שטלטלה את העולם כולו היא דוגמה יוצאת דופן למשבר שכזה. למגיפה יש השלכות עצומות על ענפי המשק השונים, ובתוכם כמובן גם על עולם הנדל"ן.

הנה לדוגמה 3 מהן:

  • עבודה מהבית – האיסור על התקהלות גרם לחברות רבות לעבור למודל מלא או חלקי של עבודה מהבית. השינוי רוקן משרדים רבים מצד אחד, אבל מצד שני הגדיל את הביקוש לפתרונות מגורים שמאפשרים לשלב בין חיי היום יום לבין עבודה ביתית.
  • עיכובים בבנייה – בנוסף, תקופת הקורונה עיכבה את ההתחלה של פרויקטים רבים, מה שעשוי להקטין את מספר הבתים החדשים שייצאו לשוק בשנים הקרובות ולגרום לעליית מחירים.
  • התרחקות מהערים – השפעה נוספת של הקורונה על עולם הנדל"ן היא סגירת מוקדי הבילוי בערים, מה שעשוי להפוך את המגורים בפריפריה, שבה אפשר לקנות דירות ובתים גדולים יותר, למבוקשת יותר. גם העלייה בהיקף העבודה מרחוק הפחיתה את החשיבות שבמגורים בסמוך למוקדי התעסוקה בערים הגדולות.

השקעות נדל"ן: 10 טעויות נפוצות של משקיעי נדל"ן מתחילים>>>

לומדים לייצר הכנסה

תקופת הקורונה והמשבר הכלכלי הנרחב שהיא יצרה – גרמה לרבים להבין את הבעייתיות שטמונה בהישענות על מקור פרנסה אחד. בשוק התעסוקה המודרני חשוב לכל אחד ואחת לבנות אופציות לייצר ערוצי הכנסה נוספים, כדי לשמור על יציבות כלכלית גם בזמני משבר.

בעידן הקורונה מאות אלפי אנשים יצאו לחל"ת, או פוטרו, וענפים שלמים כמו תיירות, אירועים והסעדה – נסגרו. אם גם בכם המשבר פגע מקצועית, יכול להיות שזה הזמן המתאים ללימודים של תחום חדש שיכול לשמש לכם כערוץ לייצור הכנסות נוספות.

זיהוי של הטרנדים שצפויים בשוק הנדל"ן בשנים הקרובות, הוא דוגמה טובה לשיטה שאפשר לנצל אותה גם בזמני משבר כלכלי, כדי לייצר שלל הזדמנויות להכנסה כספית: באמצעות השקעה נכונה במניות של חברות נדל"ן, בקניה ומכירה של נכסים או במציאת משרות מתגמלות בענף.

איך לומדים לזהות את המגמות ולייצר הכנסה? הדרך הטובה ביותר להיכנס לתחום היא ללמוד את המקצוע מאנשים מנוסים שמגיעים מהשטח. מי שכבר עשה את זה בעצמו הוא באופן טבעי המורה הכי טוב – שיכול להכשיר את הדור הבא וללמד אותם שיטות וכלים לאיתור הזדמנויות עסקיות בענף.

תקופת הקורונה שינתה כמובן גם את ענף הלימודים. יותר ויותר קורסים נערכים בימים אלה באמצעות לימודים מרחוק. יש בכך כמובן גם אתגרים, אבל מנגד – גם לא מעט יתרונות. אפשרויות הלימוד גמישות יותר, וניתן להשתתף בקורסים הטובים ביותר ללימודי נדל"ן, של המרצים הכי מבוקשים, ללא תלות במקום המגורים שלכם.

מכללת פסגות – הדרך להצלחה

מכללת פסגות היא אחת המכללות הוותיקות ביותר בתחום לימודי הנדל"ן בישראל, ומציעה מגוון רחב של מסלולים. אלפי בוגרים שהשתלבו בענף בשנים האחרונות מהווים את תעודת ההצלחה הטובה ביותר של המכללה. בפסגות אפשר למצוא מגוון רחב של קורסים בתחום הנדל"ן – למתחילים ולמתקדמים, בתחומים כמו השקעות ויזמות, השקעות בחו"ל, ייעוץ משכנתאות, שמאות מקרקעין ועוד.

הסטודנטים במכללה רוכשים כמובן את הידע התיאורטי הרלוונטי לעולם הנדל"ן (החוקים, כללי המיסוי ואפשרויות המימון), אבל הדגש בקורסים הוא על הפרקטיקה: ניתוח המגמות בשוק, שיטות לאיתור הזדמנויות ודרכים למימושן – והכי חשוב: יציאה לשטח, לרחובות הערים, כדי ללמוד איך מאתרים נכסים במחיר מתחת לשווי השוק ואיך לבחון נכס מקרוב.

"למדתי לעשות כסף בלי כסף, לקחת משהו מההתחלה, לראות את הפוטנציאל שיש בו, ולהביא אותו לידי ביטוי. זו עד היום השיטה האהובה עלי ליזמות", מספרת לדוגמה צפי ימין, בת 26, אחת הבוגרות שלנו שהשתלבה בענף בהצלחה, "למדתי המון כלים פרקטיים, איך לאתר נכסים בשטח במחירי הזדמנות, מתחת למחירי שוק, ולייצר עסקאות רווחיות. הצלחתי להגשים את החלום שלי. אני מציעה לכל מי ששוקל להיכנס לתחום לא לתת למחסומים פסיכולוגים לעצור אותו ולמנוע ממנו לעשות צעדים קדימה".

המכללה התאימה את הלימודים בקורסים השונים לתקופת הקורונה, ומציעה מגוון מסלולים גמישים שמאפשרים כמעט לכל אחד ואחת למצוא את הדרך שהכי מתאימה לו להשתלב בעולם הנדל"ן. הקורסים הותאמו ללימודים מרחוק (לימודים מקוונים), באמצעות מגוון של חומרי לימוד.

מתעניינים בקורס השקעות ויזמות נדל"ן של מכללת פסגות?>>> השאירו פרטים בטופס מטה ויועץ לימודים יחזור אליכם למידע נוסף

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן