פסיכולוגיית המסחר בבורסה

כולנו רואים כיום את העליות בבורסה ,את התשואות הדו ספרתיות וכמובן רוצים גם להרוויח. מעבר לידע ושיטה סוחר בבורסה צריך להתמודד עם משמעת עצמית מאד גבוהה.
במאמר הנ"ל אדבר על מגוון היבטים פסיכולוגיים כשסוחרים בשוק ההון אנו נתקלים בהם.
מסחר בחוזים עתידיים

למה לסחור?

לסחור בקלות זו אשליה, כאשר סוחר מתחיל מרוויח ,הוא מרגיש שהוא בשמים ושלא ניתן לנצחו ואז הוא מתחיל לקחת סיכונים גדולים ומפסיד את הכול.אנשים סוחרים מהרבה סיבות חלקם רציונאליים וחלקם לא .
המסחר מציע הזדמנות לעשות כסף רב במהירות , הכסף מסמל חופש להרבה אנשים למרות שלעיתים קרובות לא יודעים מה לעשות בחופש זה. אם אתה יודע כיצד לסחור אתה יכול לקבוע לעצמך את שעותיך ללא כל ממונה מעליך , מסחר יכול להיות מרדף אינטלקטואלי מדהים, פוקר ופאזל ואמנם מסחר בבורסה מושך אנשים האוהבים תשבצים וחידודי מח.
המסחר מלהיב לאוהבי ושונאי סיכון כאחד. לימודי מסחר נועדו בדיוק בשביל אנשים שאוהבים לסחור.
מעוניינים לדעת יותר על לימודי שוק ההון במכללת פסגות?>>>

התגשמות התקוות

לרוב האנשים קימת שאיפה להגשמה עצמית ומימוש מרבי של היכולות שלהם .דבר זה יחד עם ההנאה שבמשחק והפיתוי של הכסף, גורם לאנשים להתמודד מול השוק .
סוחרים טובים נוטים להיות פיקחים ומשקיענים הם פתוחים לרעיונות חדשים ובאופן פרדוקסלי הנטייה של סוחרים טובים אינה לעשות כסף אלא לסחור נכון ומסחר נכון יביא איתו כסף – סוחרים טובים נוטים להשחיז את כישורי המסחר שלהם.
השאיפה להיות סוחר טוב חשובה להם יותר מכסף. לסוחר טוב עסקה טובה אינה מלהיבה אותו ועסקה רעה אינה מדכאה אותו. הסוחר כה עסוק במסחר בבורסה עד אשר כסף לא מסיח את דעתו . הבעיה עם הגשמה עצמית שהיא מלווה תמיד עם הרס עצמי .
שוק ההון אינו מגביל את יכולות ההרס העצמי .כלומר זו פעולה עם קונפליקט מתמיד ויכול להיות עסק יקר מאד. ואם אינך יודע לאן אתה הולך אתה עלול למצוא עצמך במקום שלא התכוונת אליו בכלל.

פנטזיות מול מציאות

סוחר מוצלח הוא ריאליסט,הוא מכיר ביכולתו ובמגבלותיו הוא רואה מה קורה בשוק ויודע כיצד להגיב. הוא בוחן ומנתח את השוק ביסודיות מבלי לבצע קיצורי דרך, בוחן את התגובות של עצמו ועושה תוכניות ריאליות. סוחר מקצועי לא יכול להרשות לעצמו פנטזיות. למרבית האנשים יש פנטזיות הם מנחמים אותנו אך מונעים מאיתנו לראות את המציאות נכוחה.
הפנטזיות שלנו משפיעות עלינו למרות שאין אנו מודעים לכך בכלל . סוחר מוצלח חייב לזהות את הפנטזיות שלו ולהפטר מהן. אם אתה מעוניין להיות אחד כזה, אתה מוזמן לקחת קורס בלימודי מסחר ולהפוך את עצמך למקצוען.

המכללה עוסקת בלימודי שוק ההון ומסחר בלבד, אינה מספקת שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק, ואינה בעלת רישיון מכוח החוק. יודגש: מבזקי המידע והשיעורים בחדרי המסחר כוללים נתונים כלליים אודות אירועים בשוק ההון, ואינם מתיימרים להוות תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של אדם מסוים

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן