יועץ משכנתאות – למה כדאי לכם להשתמש בשירותיו?

לקיחת משכנתה היא לא דבר פשוט בכלל. אחרי הכול מדובר בהלוואה גדולה, שרבים עתידים לשלם במשך שנות חייהם ועל כן אסור להקל בכך ראש. בדיוק מהסיבה הזאת חשוב מאוד להכיר את שירותיו של יועץ המשכנתאות, איש המקצוע שיקל על כל התהליך ויזרז אותו ואף יחסוך עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים במצטבר. בואו ננסה להבין מה התפקיד של יועץ המשכנתאות, אם אפשר להסתדר בלעדיו ולמה לא כדאי לעשות את זה, מי יכול להיות יועץ משכנתאות וכמה עולה השירות.

מה תפקידו של יועץ משכנתאות?

תפקידו של יועץ המשכנתאות הוא לדאוג ללקוחות שלו בכל תהליך לקיחת משכנתה מקצה לקצה – מייעוץ חינם והמלצות לפי הנתונים של כל לקוח, הוצאת אישור עקרוני מול הבנק וקבלת מספר הצעות שעולות מול הלקוח, עד שלב הייעוץ וההכוונה להצעה המומלצת ביותר ומכאן והלאה יועץ המשכנתאות מסייע בכל התהליך ובכל אחד מהשלבים הבירוקרטיים שלו.

האם אפשר להסתדר בלי יועץ משכנתאות?

באופן כללי אפשר לקבל משכנתה גם ללא יועץ משכנתאות. עם זאת, למי שאין הידע המתאים וההיכרות עם המערכת הבנקאית, מומלץ בחום לשקול זאת לעומק, מפני שזהו מתכון בטוח למדי לעסקה לא טובה ולהפסד כספי גדול. בסופו של דבר צריך לזכור שהאינטרס של הבנקים ושל נוטלי המשכנתאות הוא הפוך. בעוד הלקוחות רוצים לשלם כמה שפחות, הבנקים ינסו להוציא דווקא כמה שיותר. יועץ משכנתאות מנוסה יוכל להשיג את העסקה הכדאית והמשתלמת ביותר ללקוחות שלו, שהיא לרוב הרבה יותר טובה ממה שאפשר להשיג באופן עצמאי.

למה כדאי לקחת יועץ משכנתאות?

כדאי לקחת יועץ משכנתאות משלוש סיבות עיקריות – זמן, אנרגייה וחיסכון כספי. יועץ המשכנתאות מבצע את כל תהליך לקיחת המשכנתה בשביל הלקוחות שלו, תהליך שהוא ארוך ומתיש לא אחת, ובכך חוסך להם הרבה זמן מיותר ומייתר את הצורך במאמצים ובהתעסקות בירוקרטית מיותרת. כמו כן (וזאת אולי הסיבה החשובה ביותר), יועץ משכנתאות מנוסה ומקצועי יודע להשיג ללקוחות שלו את העסקאות הטובות ביותר, מה ששווה בסופו של דבר עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים במצטבר בהחזר ההלוואה. כלומר, ממש כמו שלא ניכנס לעסקאות נדל״ן שונות ללא ידע מקצועי שנקבל במסגרת לימודי נדל״ן, ככה ממש לא כדאי לקחת משכנתה אם אין לנו הידע המתאים וההיכרות עם המערכת הבנקאית בישראל.

מי יכול להיות יועץ משכנתאות?

ככלל, עד להסדרה של הנושא במדינה, כל אדם יכול להיות יועץ משכנתאות ואין צורך ברישיון או בתעודה מיוחדת. עם זאת, כשאתם בוחרים יועץ משכנתאות, אנחנו ממליצים בחום שלא לוותר על שירותיו של יועץ משכנתאות מקצועי שעבר הכשרה מקיפה של לימודי יועצי משכנתאות ומחזיק בתעודה ממוסד מוכר ומכובד. שימו לב שהבחירה הזאת יכולה לעלות לכם לא רק בהרבה כסף, אלא גם בעוגמת נפש בהרבה מקרים.

כמה עולה יועץ משכנתאות?

עלות השירותים של יועץ משכנתאות משתנה בהתאם למגוון של פרמטרים. זה תלוי בניסיון ובוותק של היועץ, במיקום הגיאוגרפי שלו בארץ, במצב הכלכלי של הלקוחות ובעוד משתנים רבים. נוסף לכך, יש חשיבות רבה גם לאופי העסקה. המחיר של ייעוץ משכנתה רגיל יהיה שונה למשל מייעוץ לקבלת משכנתה הפוכה או מחזור משכנתה. הטווח עשוי לעמוד על מספר שבין כמה אלפי שקלים בודדים לעשרים אלף שקל וחשוב לקבל כמה הצעות לפני שעושים את ההחלטה ובוחרים.

לסיכום

אם גם אתם נמצאים בשלב של לקיחת משכנתה, אל תתפשרו על השירותים של יועץ משכנתאות. תמורת כמה אלפי שקלים אתם לא רק חוסכים לעצמכם הרבה מאוד זמן וכאב ראש מיותר, אלא גם חוסכים לעצמכם באופן פוטנציאלי מאות אלפי שקלים בהחזרי המשכנתה, ככה שמדובר בסופו של דבר בהשקעה חכמה ומשתלמת. רוצים ללמוד עוד על הנושא? היכנסו עכשיו למאמר ייעוץ משכנתה – המדריך המלא וקבלו עוד הרבה מידע חשוב וטיפים מנצחים לקראת התהליך.

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן