השקעה במניות למתחילים – האם זה אפשרי?

אם גם לכם יצא להסתכל על חברים שמשקיעים בבורסה או אולי אפילו על משקיעים מנוסים וותיקים ולתהות לעצמכם אם זה משהו שגם אתם תוכלו לעשות, אז כדאי לדעת שזה בהחלט אפשרי. השקעה במניות היא אפיק מצוין המתאים לא רק ליודעי דבר או למומחי כלכלה, אלא משהו שכל אחד יכול לעשות בתהליך מסודר של למידה. במאמר זה נבין למי השקעה במניות מתאימה ואיך מתחילים יכולים לגשת להשקעה כזו.

 

מסחר עצמאי בבורסה – למי זה מתאים?

מסחר עצמאי בבורסה יכול להתאים לכל אחד באופן פוטנציאלי, אבל חשוב להבין שהוא יתאים רק למי שמוכן להשקיע זמן ומאמץ וללמוד על תחום ההשקעות בכלל ועל השקעות בבורסה בפרט. המסחר בבורסה יתאים למי שיודע מצד אחד להגיב בזריזות לשינויים ולקבל החלטות במקום, ומצד שני גם יידע לחכות בסבלנות ולא לבצע שינויים נמהרים ופזיזים.

 

השקעה במניות למתחילים – איך עושים את זה?

אז קודם כל ולפני הכול, חשוב מאוד לצבור את הידע המתאים עם היכרות מעמיקה של שוק ההון. בשלב הבא יש לפתוח חשבון השקעות אצל אחד מחברי הבורסה, בתי השקעות, בנקים וכדומה. בחלק מהמקרים אפשר לעשות את זה גם אונליין מרחוק. לאחר תהליכי אימות ורישום, מפקידים כסף וברמה העקרונית אפשר להתחיל לסחור. למתחילים מומלץ בחום להתחיל בזהירות ולאט בסכומי כסף קטנים ובטח שלא לבצע פעולות מסוכנות שמתאימות יותר למשקיעים מנוסים.

 

להפסיק לפחד מתחום שוק ההון

התכונה הטבעית והבסיסית שלנו היא פחד, בעיקר כשמדובר בהשקעה כספית גדולה. אנחנו לא רוצים להפסיד סכומים גבוהים שחסכנו במשך שנים ומהסיבה הזאת רובינו בסוף לא סוחרים. נוסיף לכך את חוסר ההיכרות עם התחום או סיפורים על הפסדים גדולים של חברים שלכולנו יצא לשמוע, והינה לנו מתכון בטוח להישאר במקום ולא לזוז. את הדברים האלה אפשר לנטרל על ידי צבירת ביטחון ולמידת התחום לעומק. ידע שווה ביטחון, וככל שנצבור אותו כך החששות שלנו יפחתו. תחשבו על זה כמו לימודי נהיגה – בהתחלה לומדים ממורה נהיגה, צוברים ביטחון, עוברים טסט ורק לאחר מכן נוהגים לבד.

 

לרכוש ידע

אם ככה, הדבר הנכון ביותר לעשות לקראת התהליך הזה הוא לרכוש כמה שיותר ידע מקצועי. קורס שוק ההון למתחילים הוא האופציה הטובה ביותר וזוהי הפלטפורמה שבה מתחילים יכולים לקבל את כל הכלים להצלחה ובעיקר למזעור סיכונים מיותרים.

 

כמה כסף צריך כדי להשקיע בבורסה?

רוב האנשים סבורים כי צריך לגייס סכום כסף גדול כדי להשקיע בשוק ההון, אך האמת היא, ששוק ההון פתוח כמעט בפני כל סוחר, גם אם לא קוראים לו ביל גייטס או אילון מאסק. בעקבות גל של סוחרים חדשים, בעיקר צעירים, שנכנסו לבורסה לאחרונה, זיהו בתי ההשקעות את הפוטנציאל והחליטו לאפשר לסחור בבורסה בסכומים קטנים של כמה מאות שקלים.

 

השקעה בבורסה בסכומים קטנים – האם זה כדאי?

חד משמעית כן, ולו רק בגלל הפן הלימודי וההתנסותי. נכון, מהשקעה של כמה מאות שקלים נראה שלא תתעשרו (לא למהר להתפטר מהעבודה, כן?), אבל מה שבטוח זה שתלמדו הרבה מאוד על התנהגות של מניות, על מערכות המסחר ובעיקר על התחושות שלכם במהלך התהליך. במקרה הכי גרוע הפסדתם סכום כסף קטן וזניח יחסית והרווח הוא עצום עם ערך שהוא מעבר לערך כספי.

 

איך פותחים תיק השקעות?

התהליך הוא פשוט למדי. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור את בית ההשקעות המתאים לנו לאחר סקר שוק מקיף, לקבוע פגישה (אפשר גם טלפונית) ופשוט לפתוח את התיק. שימו לב שיש בתי השקעות המאפשרים פתיחת תיק באופן עצמאי אונליין ללא נציג, מתאים למי שמרגיש בנוח לעשות זאת.

 

כיצד מבצעים פעולות בחשבון עצמאי בבורסה?

כלל הפעולות בחשבון העצמאי שלנו נעשות דרך חבר הבורסה שאצלו פתחנו את החשבון. הוא זה שמעביר את הוראות הקנייה והמכירה השונות ואת הפעולות אפשר לבצע באמצעות מערכת המסחר שאנחנו עובדים איתה. זה קל מאוד וכל מה שצריך זה להיכנס למערכת ולבחור את הפקודה הרצויה.

 

לסיכום

בשורה התחתונה – מסחר עצמאי בשוק ההון מתאים לכל מי שמוכן לצאת מגבולות הנוחות והפחד ובמקביל גם מוכן להשקיע לא מעט, ללמוד, להתפתח, אולי גם לטעות בדרך וככה לצבור את הידע הנחוץ. לימודי שוק ההון במכללת פסגות הם המפתח שלכם להצלחה, ובקורסים השונים תוכלו לקבל את כל הכלים שאתם צריכים כדי להתחיל לסחור בביטחון בשוק ההון. רוצים לדעת עוד? אל תהססו ליצור קשר ולקבל מידע נוסף.

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן