להשקיע בנדל"ן: במקום ללמוד מהטעויות שלכם, בואו ללמוד מהניסיון של אחרים

האם אפשר להשקיע בנדל"ן בלי לטעות? קודם כל, התשובה היא "לא"

תחום השקעות הנדל"ן הכי עונה על ההגדרה: "מי שלא עושה, לא טועה", אבל בהחלט אפשר לצמצם את הסיכוי לטעות, אם מראש יודעים להימנע מכמה תרחישים בעייתיים.
במאמר זה ניסינו להביא לכם על קצה המזלג את כל מורכבות הנושא, אותו מלמדים בהרחבה בחטיבת לימודי הנדל"ן שלנו ולכן אין לראות במאמר זה ייעוץ או המלצות כלשהן למשקיעים פוטנציאליים.

עסקאות טריפל בנדלןטעות 1 – קניית הזדמנות שלא באמת הזדמנות

אם מישהו אומר לכם בטון מאד משכנע שיש לו נכס מעולה שעולה בזול – האם זה אכן כך באמת? קודם כל – האם עלות הנכס נמוכה יותר ממחיר השוק? עד שלא בודקים זאת, אי אפשר לדעת, אבל גם אם נניח שכן, האם לפני שהנכס יתחיל להצדיק את ההשקעה, כמה עוד כסף צריך להשקיע בו? האם הוא ראוי למגורים? האם הוא זקוק לשיפוץ מאסיבי? כל הנתונים האלה הרבה פעמים לא נלקחים בחשבון על ישי משקיעים מתחילים, שמסתנוורים ממחיר "מציאה".

טעות 2 – לרכוש נכס "בעייתי"

כלל חשוב – לא רוכשים את הנכס לפני שבודקים אותו לעומק. הסיבה: בעיות שעלולות להתגלות, שיעלו לכם ביוקר. מה חשוב לבדוק? קודם כל, כדאי להיעזר בשמאי, עורך דין לענייני מקרקעין או לפנות באופן עצמאי לעירייה כדי לבדוק תיק בניין. תיק בניין מרכז בתוכו את כל הבעיות ואזהרות הקשורות לבניין – החל מסכנות למיניהן ועד בני נוער רועשים באופן קבוע בגינה מתחת לחלונות הבניין. בדיקת עומק יכולה לעלות כסף, אבל בסופו של דבר היא יכולה לחסוך לכם הוצאות הרבה יותר גדולות, כי מי היה רוצה להשקיע בנכס ואז לגלות שאין אפשרות להשתמש בו להשקעה.

טעות 3 – לקנות דירה עם תשואה נמוכה מדי

כדי לבצע רכישת דירה להשקעה, רוב הסיכויים שתצטרכו לקחת הלוואות ומשכנתאות. שימו לב שהתשואה שאתם הולכים לקבל על הדירה תהיה גבוהה יותר מהריבית של המשכנתא. אחרת תהיו בהפסד. דוגמא נהדרת: כדי לקנות דירה שעולה מיליון ₪, לוקחים משכנתא עם ריבית 3.4%, ומשכירים את הדירה ב-2500 ₪ לחודש, מה שמביא לתשואה של 3% בלבד. את הנושאים האלה לומדים אצלנו הן בקורס ההשקעות בנדל"ן והן בקורס יועצי המשכנתאות.

טעות 4 – רכישה בעיר עם מגמה שלילית

לא בכל עיר ניתן להשקיע בנדל"ן. ערים רבות בישראל, למרבה הצער, מדווחות על עודף היצע. לכן, לפני שמחליטים להשקיע בנכס שנראה על פניו "מציאה אמיתית", כדאי מאד לבדוק – האם אחרי הרכישה תוכלו למצוא שוכרים או שהדירה תעמוד ריקה? בקורס ההשקעות בנדל"ן אצלנו במכללת פסגות, מלמדים, בין היתר, כיצד לזהות את המגמה החיובית או אפילו את המגמה שצפויה להפוך לחיובית בקרוב.
מתעניינים בקורס השקעות ויזמות נדל"ן של מכללת פסגות?>>> השאירו פרטים בטופס מטה ויועץ לימודים יחזור אליכם למידע נוסף 

טעות 5 – רכישת נכס להשקעה במרכז מסחרי

אחת ההצעות "המפתות" ביותר שיכול לקבל מי שהחליט להשקיע בנדל"ן היא השקעה ביחידה במרכז מסחרי. מצד אחד, מדובר בעלויות נמוכות יותר עם תשואה פוטנציאלית שלעתים משמעותית גבוהה יותר. עם זאת, יש לזכור שלעתים קרובות מדובר ברכישה שהיא "חתול בשק". לכן כדאי לבדוק היכן נמצא המרכז המסחרי, האם הוא שוקק חיים או עומד שכוח אל בלי שיש בו תנועה? גם את הדברים האלה תוכלו ללמוד בקורסים שלנו.
לסיכום: אף משקיע נדל"ן לא חסין לטעויות. חשוב לזכור כי בכל זאת מדובר בתחום שמערב לצד הזדמנויות גם לא מעט סיכונים. כשאנחנו נדרשים ללמוד לזהות את ההזדמנויות האלה ולהימנע מהסיכונים במקביל, כדאי שנעשה את זה בתיאוריה ולא במעשי, תוך כדי שאנחנו מסכנים את ההון האמיתי שלנו.
השקעה בנדל"ן זה מקצוע שאולי לא דורש ניסיון מעשי, אבל מחייב לא מעט ידע. כל אחד מהמרצים בקורס משקיעי הנדל"ן אצלנו יוכל להנחות אתכם כיצד לפעול במרבית התרחישים של שוק הנדל"ן מהניסיון שיש להם. במקום ללמוד מהטעויות שלכם, בואו ללמוד מהניסיון של אחרים!
לקרוא עוד על 10 טעויות נפוצות בהשקעות נדל"ן>>>


יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן