הצד הפסיכולוגי של השקעות – איך אפשר להשיג שלווה פנימית במסחר?

פעילות מסחר בשוק ההון, לכאורה אמורה להיות פשוטה וקלה

קונים מניה, מחכים שתעלה ומוכרים ברווח. פשוט לא? לא!
קודם כל נדרש ידע לפני שמקבלים החלטת השקעה. החלטות השקעה צריכות להיות מבוססות על היבטים של ניתוח המניה, והחברה לפני שבוחרים אם לבצע קנייה, והכי חשוב מתי.
המאמר הזה ידבר הפעם לא על הליך קבלת החלטות ההשקעה, אלא דווקא על צד אחר, שלא הרבה מדברים עליו. הצד המנטלי של המסחר. עקרונית, הכללים לפעולה בשוק ההון אם לומדים אותם באופן מוצלח, הם עושים את העבודה, הם פשוטים וברורים. הבעיה המנטלית היא בעיה אחרת, שדורשת התייחסות נפרדת, ולא הרבה מדברים עליה.
ראשית, המשמעות של מסחר אומרת שאתה ניצב מול ההחלטות שלך. אתה עצמך מרוויח או מפסיד בהתאם להחלטות שלך. אין הרבה מקומות שבהם הפעולות שלך זוכות לאישור או לביטול מיידי ומוחשי כל כך כמו בשוק ההון, בבורסה במסחר במניות. מן הסתם, מי שסוחר בתדירות גבוהה, כלומר במסחר תוך יומי, ניצב הרבה יותר מול ההחלטות של עצמו. בסופו של יום, זה אתה מול עצמך ומול ההחלטות שלך.
לימודי שוק ההון במכללת פסגות>>>

כאן הדברים יכולים להסתבך, התחושות שמסחר מעורר יכולות להיות מאוד מועצמות

זה בדיוק התפקיד של האימון המנטלי. אם אחרי שמניה שקנית עולה, ומכרת ברווח, אין צורך לפתוח בקבוק שמפניה. לא ניצחת את השוק. ביצעת את הפעולות הדרושות, עמדת בכללים שהצבת לעצמך, וזה אכן עבד.
אם אחרי שקנית מניה היא יורדת, אין צורך ברחמים עצמיים, ובמחשבות של "למה זה מגיע לי". אין לך חלק בעליה או בירידה של המניה. הדבר שאתה משפיע עליו הוא הליך קבלת ההחלטות שלך, והביצוע המיטבי שלו. התפקיד של אימון מנטלי הוא לגרום לך להתייחס לפעולות בשוק ההון כאל מערכת של כללים שדורשת יישום, ולא כאל ניצחון, אכזבה, מפלה, או חגיגה.
ההבנה הזו תסייע להעלות את רמת הביטחון העצמי שלך. בעיקר למשקיעים בתחילת הדרך, שנדרשים, ולעיתים חוששים לעשות את הצעדים הראשונים. עיקר החשש הוא החשש המנטלי, חשש מפני הפסד, אכזבה, אולי תחושת כישלון. אגב, זו גם אחת הסיבות למה אנשים לא קוטעים הפסדים בזמן, ולא יוצאים מאחזקה כשהמניה שהם רכשו יורדת מעט. במקום זה הם ממתינים עוד ועוד ועוד, ומקווים ומייחלים שהמניה תשוב לעלות.
אימון מנטאלי, יחד עם כללים נכונים לעיתוי הכניסה והיציאה מהמניה, מסייע למשקיע לפעול בהחלטות השקעה. באופן דומה האימון המנטלי יסייע לממש את הרווחים בזמן, וימקם אתכם טוב יותר על משוואת סיכון-סיכוי, ירחיק אתכם מהחשש ומתאוות הבצע, כל זה בסופו של יום ישפר את הביצועים שלכם.
אתם אנושיים, כולנו אנושיים, כל השוק אנושי. אמנם מסחר על ידי מחשבים קיים בשוק, אבל אין בינו לבין המשקיע הפרטי ולו דבר, המטרה של האימון המנטלי היא לא להפוך אתכם למחשבים שסוחרים במניות, אלא לעקר את הגורמים האנושיים שמעכבים את פיתוח הבטחון העצמי שלכם במסחר. חיזוק הביטחון העצמי, יחד עם כלים אפקטיביים לבחירת מניות, ולקביעת עיתוי הכניסה והיציאה ממניה כלשהי יסייעו לכם ויגדילו את תוחלת הביצועים שלכם לאורך זמן.
לפרטים על קורס אימון מנטאלי לפעילים בשוק ההון לחצו כאן עכשיו >>>


יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן