כל מה שרציתם לדעת על מקצוע יועץ משכנתאות – מדריך

אחד מהתחומים המבוקשים והמדוברים ביותר בשנים האחרונות, הוא ללא ספק ייעוץ המשכנתאות


הגידול הדרמטי במספר האנשים המעוניינים ללמוד את הענף הלוהט, נובע לא רק בשל העלייה בעסקאות הנדל"ן ובהיקף המשכנתאות בישראל שכבר חצה את רף ה-10 מיליארד בחודש אחד, אלא גם כי מדובר במקצוע רווחי המשלב סיפוק וערך מוסף של סיוע למשפחות ויחידים העומדים בפני העסקה החשובה בחייהם.
סיבה נוספת לעלייה בביקוש ללמוד קורס ייעוץ משכנתאות, היא מכיוון שלימודים אלו מתאימים לאנשים רבים: מאלו שמעוניינים לפצוח בקריירה חדשה של יועץ משכנתאות במשרה מלאה, דרך אלו שרוצים הכנסה נוספת ומתגמלת בנוסף לעבודתם, ועד אנשי מקצוע מתחומי הנדל"ן, המקרקעין והביטוח שמבקשים להעמיק את הידע הקיים, ולהרחיב את שירותי העסק שלהם.
תופתעו לגלות, אבל מבין האנשים שלומדים את התחום, נמצאים גם זוגות ויחידים שעומדים לקחת משכנתא בעצמם. כשחושבים על זה, זה לא אמור להפתיע, כיוון שעלויות לימודי ייעוץ משכנתאות, המכשירות את הבוגר להתמודד מול הבנקים ברגע האמת, אינן באמת מתקרבות לעלויות של הפסד כספי כואב כתוצאה מלקיחת משכנתא לא נכונה.

יתרונות יועץ המשכנתאות

יתרונות שכירת שירותיו של יועץ המשכנתאות רבים:

  • חיסכון בזמן ובבירוקרטיה: לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות, עשויה בוודאות גבוהה לחסוך זמן רב. כידוע, תהליך קניית דירה אינו "זבנג וגמרנו", ועשוי לכלול לאורך הדרך לא מעט פגישות עם הבנקים, משא ומתן מפרך, הפקת טפסים, שליחת פקסים, לחץ וסטרס, חישובים מעייפים ובשורה התחתונה – בירוקרטיה מתישה שכמעט כל ישראלי ממוצע היה מעדיף להימנע ממנה. בנקודה זו, נכנס יועץ המשכנתאות המיומן בהתנהלות השוטפת מול הבנקים, הפוטר את לקוחותיו מלבזבז את הזמן, להפסיד ימי עבודה לשווא ובמקרים רבים לזרוק סכומי כסף לא מבוטלים לפח.

 

  • חיסכון בעלויות: יתרון ברור ומובהק של שימוש בשירותיו של יועץ משכנתאות הוא היכולת שלו לחסוך עבור נוטלי המשכנתא עלויות גבוהות, שככל הנראה לא היו מצליחים לעשות במידה והיו מבצעים את התהליך לבד. יועץ משכנתאות, בעיקר בעל הכשרה מתאימה, אמור לשלוט בחומר ולהפגין בקיאות בעולם הפיננסי, דבר שמאפשר לו לתכנן ולבנות עבור לקוחותיו מתווה הלוואת משכנתא בתנאים אטרקטיביים הרבה יותר, לא לפני שביצע כמובן ניתוח מעמיק של הסטטוס הכלכלי והמקצועי של נוטלי המשכנתא.

 

  • ייעוץ גם לאחר לקיחת המשכנתא: תפקידו של יועץ המשכנתאות אינו מסתיים במעמד החתימה על המשכנתא. במהלך השנים, מתרחשים בחיינו שינויים כאלו ואחרים, כמו עליית ריבית במשק או קשיים בהחזר המשכנתא בשל הפחתה בהכנסות משק הבית. שינויים אלו מחייבים את הלווים לשקול מהלך של "מיחזור משכנתא". מושג זה מתייחס למעשה לביטולה של המשכנתא הקיימת ונטילת משכנתא חדשה לחלוטין. במקרים בהם קיים שיקול לבצע מיחזור משכנתא, רצוי לפנות ליועץ משכנתאות שיבדוק את כל הפרמטרים, שלאחריהם ימליץ האם למחזר משכנתא או להישאר עם התנאים הקיימים. בימים בהם כל בר דעת ממליץ לבצע מדי שנה בדיקה תקופתית לגבי כדאיות מחזור המשכנתא, נחיצותו של מקצוע יועץ המשכנתאות רק הולך וגובר.

הצטרפו אלינו להצלחה! כל המידע על קורס ייעוץ משכנתאות ויועצי משכנתאות במכללת פסגות>>>

מהו תפקידו של יועץ המשכנתאות?

  • בחינת המצב הפיננסי של הלקוחות: הפעולה הראשונה שכל יועץ משכנתאות מקצועי ובעל ידע אמור לעשות בפגישתו עם הלקוח, היא לבחון את הסטטוס הכלכלי שלו, אל מול מחיר הנכס. זה לא סוד שלא כל עסקת נדל"ן היא אכן משתלמת, ובשל כך, על יועץ המשכנתאות מוטלת החובה להסביר בצורה שקופה וברורה ללקוחותיו האם יש סיכון מסוים ברכישת אותה דירה, ובמילים אחרות – האם משתלם בכלל לגשת לאותה עסקה מלכתחילה, לאחר ניתוח עומק של המצב הפיננסי.לימודי ייעוץ משכנתאות במכללת פסגות עם מוטי שמואלביץ
  • הרכבת תמהיל משכנתא מותאם אישית:  לא צריך להיות משקיע נדל"ן עתיר ניסיון בכדי לדעת שתשלום המשכנתא החודשי הוא אחד מההוצאות המשמעותיות ביותר למשפחה. היוועצות ביועץ משכנתא, שידע לבנות את תמהיל המשכנתא האופטימלי עבור הלקוח שמולו, תוך פיזור סיכונים והתאמה ליכולת ההחזר של הנוטל, יכולה לחסוך עבור אותו לקוח מאות, ולעתים אלפי שקלים מדי חודש. כאמור, אין תמהיל משכנתא מדויק או מומלץ – יש תמהיל משכנתא מותאם אישית ליכולת ההחזר של הלקוח, והוא למעשה המרכיב החשוב ביותר בתהליך. 
  • ניהול מו"מ מול הבנקים: יועץ משכנתאות עם קשרים והיכרות שוטפת עם נציגי הבנקים, ידע לנהל מו"מ עיקש עם לא פחות מארבעה בנקים שונים למשכנתאות, שבסופו אמור להשיג עבור לקוחותיו את הריבית המינימלית ביותר, בהנחה כמובן, שהם אכן עומדים במסלולי המשכנתא שנבחרו בבניית התמהיל.

חשיבות קורס מקצועי ללימודי ייעוץ משכנתאות

נכון להיום, לימודי ייעוץ משכנתאות הן הבסיס לכניסה לתחום. תפקידם של יועצי המשכנתאות הוא ללוות לקוחות באופן צמוד ומקצועי מתחילת הדרך ועד החתימה על המשכנתא. המטרה היא בסופו של יום, להשיג את העסקה הטובה ביותר ללקוח שתעניק לו את הפתרון האידיאלי ותשפר את מצבו הכלכלי בטווח הקרוב והרחוק.
קורס מקצועי וסטנדרטי בתחום אמור לשלב הרצאות בהן יכירו המשתתפים את סוגי המשכנתא, קריטריונים לקבלת הלוואה, מבנה המערכת הבנקאית והשחקנים הבולטים בשוק, ומושגי יסוד כגון, "אישור עקרוני למשכנתא", "נסח טאבו" וכו', יכירו את המסמכים החשובים איתם עובדים ביום-יום והמסלולים הקיימים (פריים, קבועה וכו'), ועוד נושאים רבים שמקיפים את התחום.
קורס יועצי משכנתאות מכשיר מקצועית לא רק יועצי משכנתאות אלא גם נותן פתרונות מעשיים ללוקחי משכנתא חדשה, לאלו הרוצים למחזר משכנתא, ולמתעניינים בפתרונות מימון כגון יזמים, משקיעים, בעלי עסקים שונים ועוד. הכלים שמקבלים בקורס ללימודי ייעוץ משכנתאות מקצועי ואמין עשויים להביא משפחות רבות לחיסכון של אלפי שקלים על הוצאות משק הבית. אפשר לומר למעשה כי כל אחד שמעוניין לקחת אחריות על חייו הפיננסיים יוכל למצוא את מקומו בין תלמידי הקורס.
אך עם כל הכבוד להרצאות וללימודי תיאוריה, אלו לא תמיד יספיקו כדי לצאת לדרך בבטחה. על מנת להפוך לאיש מקצוע מוערך בענף ייעוץ המשכנתאות, יש להתנסות במהלך הקורס בעבודה מעשית על מקרים אמיתיים, שתכלול גיבוש אסטרטגיה, בחירת המסלולים הנכונים ללקיחת המשכנתא באופן המדויק ביותר לצרכיו של הלקוח, ניהול מו"מ, קריאת דוחות והסקת מסקנות.
תגובות הסטודנטים ללימודי ייעוץ משכנתאות מלמדות בעיקר כי מעבר לפוטנציאל ההכנסה הנוספת וניווט העתיד הכלכלי שלהם למקום ורוד יותר, קיימת תחושה של נחת וסיפוק רב. יועצי משכנתאות מקצועיים מצליחים להשיג תוצאות איכותיות, ולהוביל זוגות ויחידים לחסוך סכומי כסף אדירים בזכות השירות שקיבלו. עובדה זו גורמת ליועץ המשכנתאות הפרטי להיתפש ככתובת אמינה אל מול יועץ המשכנתאות בבנק, אשר נמדד על יעדי מכירה לטובת המערכת הבנקאית ואינו רואה בהכרח את טובתו של נוטל המשכנתא.

קורס ייעוץ המשכנתאות של מכללת פסגות

בקורס ייעוץ המשכנתאות של מכללת פסגות, מקבלים הסטודנטים את כל הכלים הפרקטיים כדי להצליח בתחום המשכנתאות כעצמאיים, ובנוסף, את כל הנדרש בכדי להשתלב כשכירים במקומות הרלוונטיים. נבחרת המרצים המנוסה של מכללת פסגות מגיעה מהשטח, ומצוידת בניסיון רב וארגז כלים וטיפים ששווים זהב, לאחר שנים של עיסוק יומיומי בענף וטיפול במאות מקרים. ייחודו של קורס ייעוץ המשכנתאות במכללת פסגות הוא ההזדמנות לקצר תהליכים וללמוד בפשטות מקצוע מבוקש ומתגמל ב-4 חודשים בלבד, הן למטרות הכנסה נוספת, והן בתור הסבת מקצוע מלאה לייעוץ משכנתאות.

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן