לא לומדים: הטעויות של הסוחרים בשוק ההון בתקופת משבר הקורונה

כדי לא לעשות טעויות שיעלו לכם הרבה כסף, מומלץ מאוד לרכוש ידע מקצועי.  הידע ייתן לכם את הכלים הנכונים לקרוא את המפה ולדעת לנווט במי הבורסה הסוערים.
לא צריך להיבדק, או להיכנס לבידוד, כדי לגלות שכולנו כבר נדבקנו במגיפת הקורונה הכלכלית. שכירים איבדו את מקום עבודתם הקבוע, בעלי עסקים נאבקים כדי לשרוד בכל יום מחדש, וכל אחד מאיתנו נאלץ לעשות לעצמו עכשיו חישוב מסלול כלכלי מחדש.
החיפוש אחר אפיקי הכנסה נוספים הוביל בחודשים האחרונים עוד ועוד ישראלים אל שוק ההון, כדי לפצות את עצמם על הנזקים של תקופת הקורונה. אבל חשוב לזכור שמאחורי ההזדמנות הנהדרת שמציעה הבורסה למשקיעים הנבונים, אורבת גם סכנה מאיימת להפסדים מכאיבים, למי שלא למד היטב את חוקי המשחק של עולם ההשקעות.
הנה 5 כללים חשובים שיעזרו לכם לסחור בחוכמה בשוק ההון בתקופת הקורונה:

  1. נפלת חזק – המשקיע הלא מנוסה ממהר לחפש חברות ומניות שהתרסקו בתקופת הקורונה: חברות תעופה / תיירות / מלונות וכו'. חוסר ההבנה שלו גורם לו להניח שהן זולות ואטרקטיביות מתמיד עכשיו, בגלל הירידות הגדולות. זהירות! לא כדאי להשקיע במניות שהתרסקו – העובדה שהן נפלו חייבת להתריע לכם על בעיה.

  2. מהירות מופרזת – בתקופת המשבר הבורסה מאוד תנודתית: מזנקת מעלה ביום אחד, או צוללת מטה במהירות ביום אחר. המשקיע הלא מקצועי רואה בכך יתרון והזדמנות נהדרת עבורו לרווחים מהירים. זהירות! מי שלא למד את הכללים של שוק ההון, עלול להיפגע מהתנודתיות ולאבד ברגע את כספו.
  3. הם מפחדים – השוק עכשיו מאוד אמוציונלי ופחות רציונלי. הפאניקה שולטת בבורסה והמשקיע הלא מנוסה ממהר להגיב בהיסטריה. זהירות! חשוב ללמוד להתנהל בשוק ההון גם בתקופות משבר ולקבל החלטות בצורה חכמה ושקולה.
    לימודי שוק ההון במכללת פסגות
  4. כתוב בעיתון – בתקופת הקורונה לא תצליחו להימלט ממהדורות החדשות, שמבהילות את כולנו, מדי שעה, עם עדכון מספר הנדבקים, המונשמים והמתים. במיוחד עכשיו, כשאנחנו גם נכנסים לשנת בחירות באמריקה, התקשורת מרבה לספק כותרות דרמטיות וצעקניות. המשקיע הלא מיומן, ממהר לפעול בעקבות הידיעות בחדשות ומסכן את כספו. זהירות! אל תקנו את החדשות, אלא רק את השוק: חשוב ללמוד להיות נאמנים רק לתנועת המחיר של המניות, כדי להחליט אם להשקיע בהן.

לא לומדים – מניסיון, הפער בביצועים בין מי שרוכש ידע והשכלה אפילו בסיסית בשוק ההון, לבין מי שמגיע לשוק ללא כל ידע וכלים לפעולה, משמעותי מאד, עד כדי כך שזה פשוט לא ברור למה אנשים לא עושים לעצמם את הטובה הזו, והולכים ללמוד איך להתנהל נכון בשוק ההון. זהירות! לא נכנסים למים העמוקים של שוק ההון לפני שלומדים.
שוק ההון הוא מקום שדורש הבנה מקצועיות וידע. המזל הגדול הוא שכדי להתמצא בשוק ההון לא נדרש ידע שלא ניתן לרכוש, שעות על שעות של לימודים, ותארים מתקדמים. יש אוסף של כללים שצריך להכיר אותם, כדי להתמצא לא רע בשוק ההון ומשם הדרך להצלחה קצרה יותר.
לפרטים על לימודי שוק ההון לחצו כאן עכשיו >>>

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן