ניהול פיננסי – הדברים שכל אחד צריך לדעת

ניהול פיננסי נשמע כמו מילה מפוצצת קצת – משהו שרק כלכלנים ואנשי מקצוע יודעים לעשות

ניהול פיננסי זה הבסיס שממנו הרבה דברים מתחילים.

אנחנו כל הזמן מבצעים עסקאות פיננסיות, אנחנו מפרישים לפנסיה, יש לנו סוגים שונים של חסכונות, יש לנו פעילות פיננסית כל הזמן. אז בעצם כל משק בית צריך ניהול פיננסי. מדובר בידע בסיסי שנדרש כדי להתנהל עם המוצרים הפיננסיים והפנסיונים השונים.

ניהול פיננסי, מכאן מתחילים

יש לך סכום כסף בצד? לכמה זמן? אתה מעוניין להשקיע אותו? מה רמת הסיכון שאתה מעוניין בה? מה המשמעות כשמסתכלים על סיכון, האם זה ישפיע על התשואה, ואיך משך הזמן שבו הכסף פנוי קשור לעניין הזה?

אלה הם רק שאלות ראשונות שקשורות לניהול פיננסי. שאלות שכל אחד חייב להבין כדי להתמודד עם התנהלות פיננסית נכונה.

ניהול פיננסי נכון לא רק לחסכון הפנוי, הוא רלבנטי מאוד בשאלות שקשורות לחסכון הפנסיוני, מה המסלול הנכון עבורי, מה המשמעות של המינוחים הפנסיוניים שאנחנו נתקלים בהם, איך לנהל טוב יותר את התוכניות הקיימות, עבורי.

ניהול פיננסי זה לקחת אחריות

כשאנחנו לומדים לנהל את ההשקעות שלנו, את החסכונות, ואת החסכון הפנסיוני, אנחנו לוקחים אחריות על ההחלטות שלנו. אנחנו מבינים מה המשמעות של ההחלטות האלה, ומה יכולות להיות התוצאות האפשריות של ההחלטות האלה. מה המחיר של כל מוצר, והאם אני קונה ומשלם על המוצר שמתאים ונכון עבורי.

כך למשל, האם כשהבורסה יורדת זה נכון למשוך את ההשקעות, או להעביר אותן למסלול סולידי יותר? מה עם החשש שבאופן זה אולי מקבעים הפסדים? האם אני נמצא ברמת הסיכון המתאימה לי מבחינת המאפיינים האישיים שלי? איך מקבלים החלטות להשקיע במניות מעניינות להשקעה? מה הופך מניה למעניינת? האם אנחנו צריכים להכיר את המודל העיסקי של הפירמה, ואיך היא מרוויחה כסף?

את כל הדברים האלה אפשר לכמת להליך קבלת החלטות מסודר במסגרת ניהול פיננסי.

 הצטרפו ללימודי שוק ההון במכללת פסגות כדי להבין לעומק את שוק ההון >>>

תכיר את כל המרכיבים של שוק ההון

ניהול פיננסי זה גם היכרות עמוקה, ואפשר לקרוא לזה, עגולה יותר לשוק ההון. בדיוק במו שאתה מגיע לארוחת בוקר בבית מלון, ושם יש מכל טוב, אבל לא כל דבר מתאים לכל אחד. כל אחד עם המאפיינים שלו, עם המוצרים שנכונים עבורו.

יש מוצרי השקעה שבהם אתה בוחר את הכיוון הכללי, ולא את הנייר הספציפי, יש מוצרים מנוהלים, ויש מוצרים שבהם מנהל ההשקעות נצמד למדד מוגדר. מה המשמעות של השקעה באפיק אחד ולא באחר. איך מתייחסים לעלויות במוצרים השונים.

העולם הפיננסי מגוון מאוד, לדעת להתנהל בו זה לא רק לקנות מניה, ולחכות שהיא תעלה. אנחנו כל הזמן מוקפים בהחלטות פיננסיות, שחלקן ישפיעו עלינו למשך זמן רב.

אנחנו יכולים להיעזר באנשי מקצוע, וזה גם בסדר, אבל צריך להגיע לרמה בסיסית של ידע פיננסי, שיסייע לך להבין ולהתמצא בעולם הזה, להבין את המשמעויות של ההחלטות השונות.

בדיוק כמו שלא תצא לטיול בחו"ל בלי מפה, או בלי waze, אי אפשר לצאת לעולם הפיננסי, ולצפות שההתנהלות שלך תהיה נכונה. לכן, חייבים לקחת אחריות על המציאות הזו, ללמוד את העקרונות הבסיסיים, את המוצרים הספציפיים, לבנות הליך קבלת החלטות מסודר, ולהיות בשליטה על המציאות הפיננסית שלך.

קורס ניהול פיננסי של מכללת פסגות הוא קורס שנולד מתוך צורך בסיסי לשליטה במציאות הפיננסית של כל אחד ואחד מאיתנו.

קח לעצמך ארגז כלים להתנהלות פיננסית, מי שירוויח מכך בסוף זה רק אתה.

חוות דעת על מכללת פסגות – מה הבוגרים שלנו באמת חושבים עלינו?>>>


יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן