להיות מתווך נדל"ן: אתם שואלים, המומחים שלנו עונים

אומרים שעל כל שידוך שאדם עושה בין חברים, מכרים או קולגות מגיע לו "שליש גן עדן". אבל מה אומרים על אדם שעוזר לאנשים למצוא בית חלומותיהם או למצוא בעלים חדשים לבית שהיה שלהם במשך שנים רבות?
ברור, בסופו של דבר מדובר במקצוע שמסייע לך להתפרנס, אבל מעבר לכך מדובר בשליחות אמיתית, הרי בית זה לא רק ארבע קירות. בין אם אנחנו גרים בבית מידות או דירת שיכון, אנחנו צוברים בו זכרונות, אוהבים, מתרגשים, מגדלים את הילדים ואת הנכדים, כך שבסופו של דבר, מדובר בחלק בלתי נפרד ודומיננטי בחיים שלנו.
אז איך זה, בעצם, להיות מתווך נדל"ן? פעמים רבות פונים אלינו מתעניינים שמתלבטים האם קורס תיווך הנדל"ן שלנו מתאים להם. אז החלטנו לרכז את כל השאלות האלה במאמר אחד ולבקש מהמרצים המומחים שלנו לענות עליהן, אחת ולתמיד. בלי לייפות את המצב יותר מדי וגם בלי להפחיד. פשוט להגיד את האמת.

מי רשאי לעסוק בתיווך נדל"ן?

כל תושב ישראל מעל גיל 18 ללא עבר פלילי שגם עבר את בהצלחה את מבחן רשם המתווכים ומחזיק רישיון בר-תוקף שניתן על ידי רשת המתווכים במקרקעין במשרד המשפטים.
בין הנושאים הכלולים במבחן: דיני חוזים, חוקי מקרקעין, חוק הגנת הדייר, שמאות, מיסוי מקרקעין, חוקי המכר של דירות, ירושה, תכנון ובניה, פסקי דין רלוונטיים ועוד מגוון נושאים שכל מתווך או מתווכת נדל"ן נדרשים לדעת בעבודתם. ניתן להתכונן לבחינה לבד, אך הסיכוי לעבור אותה יהיה גבוה יותר אחרי קורס הכנה ייעודי בו בנוסף לידע תאורטי תצברו גם לא מעט ידע מעשי מהמומחים שלנו, להתנסות בתרגול ולקבל משוב.

האם כל מי שעבר את הבחינה וקיבל רישיון יכול להצליח כמתווך?

נכון לשנת 2018 היו בישראל יותר מ-20,000 מתווכי נדל"ן מורשים, מספר גבוה מאד לשוק שחווה לא מעט עליות וירידות. אין ספק שהעבודה כמתווך או מתווכת נדל"ן כרוכה בלא מעט השקעה ומאמץ.
במהלך הקורס במכללת פסגות, תלמדו בין היתר את שיטת העבודה המסודרת שתקל עליכם להשתלב בשוק, שכידוע מאד צפוף ודינמי, לזהות הזדמנויות ולהתאים בצורה מדויקת בין הנכס ללקוח.
דווקא בתקופה הנוכחית וגם בעתיד הקרוב, כדי לתת ללקוח ערך מוסף, לא מספיק להיות רק מתווך נדל"ן. למשל, אצלנו במכללת "פסגות" ניתן לשלב את קורס התיווך עם קורס ייעוץ המשכנתאות, מקצוע מאד מבוקש היום בפני עצמו, כי בנוסף למציאת הנכס המדויק עבור הלקוח שלכם, תוכלו גם לסייע לו לבנות תוכנית פיננסית שתואמת את הצרכים ואת היכולות שלו.
חוץ מזה, אין ספק שכדי להצליח ולבלוט בשוק, עליכם, כמתווכי נדל"ן, להפגין בקיאות, מקצועיות ואמינות, לשלוט בניהול משא ומתן, לדבר אל ליבו של הלקוח וכמובן להביא קונה או שוכר שירצה לסגור את העסקה – הכל ביושר ובהגינות.

למה בכלל צריך מתווך נדל"ן כשיש לוחות מכירה והשכרה?

מתווך נדל"ן כשמו כן הוא מתווך בין בעלי הדירה לרוכשים או השוכרים. במקום לפרסם את הדירה ולהמתין שעות ארוכות לאנשים שיגיעו ולתת להם את אותו הסבר פעם אחרי פעם, המתווך ישמח לעשות זאת עבורכם ולא רק להציג את הבית על הצד הטוב ביותר, אלא גם בסופו של דבר לצמצם את כמות המתעניינים בהתאם לפוטנציאל שלהם ואף לנהל בשם הבעלים משא ומתן.
לסיכום, אין ספק שבתור מתווכי נדל"ן מתחילים מצפים לבוגרי הקורס שלנו לא מעט אתגרים. עם זאת, לאורך הקורס הם לומדים דרכים שונות ויצירתיות כיצד להתגבר עליהם בכבוד ולהפוך את הלקוחות שלהם למרוצים. אז אם אתם מרגישים שאתם מוכנים לאתגר, נשמח לראות אתכם בין התלמידים שלנו.
לפרטים אודות קורס תיווך נדל"ן במכללת פסגות>>>

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן