"שריר הסבלנות"

"שריר הסבלנות"

כותב: מוטי לבנון, מנתח טכני וסוחר בשווקים הפיננסיים ומרצה במכללה
המסחר בשווקים הפיננסיים, בדגש על המסחר במניות, מט"ח וחוזים עתידיים, מתאפיין בעובדה פשוטה ומשמעותית, הוא כולל תבניות ותרחישים שחוזרים על עצמם שוב ושוב ושוב… אם כך, למה לא רוב האנשים מצליחים להרוויח מתופעה זו?
התשובה פשוטה – חוסר סבלנות. חוסר הסבלנות נובע מרצון עז להרוויח הרבה כסף במעט זמן ובכל מצב! ובכן, היצר הזה גורם לנו להכנס לשוק בנקודה לא אופטימאלית וגורם לנו להפסיד הרבה כסף במעט זמן. נשמע לכם מוכר?
שריר הסבלנות
בתמונה: המשקיע הגדול וורן באפט. "שוק ההון הוא כלי להעברת כסף מאנשים חסרי סבלנות לאנשים עם סבלנות"
אז איך מפתחים את "שריר הסבלנות"?
קודם כל, בבחינה פשוטה של גרפים של מניות , מט"ח וחוזים עתידיים , קל מאוד לראות בדיעבד את התבניות המושלמות והתרחישים המושלמים שאפשרו רווחים נאים מאוד. אם כך, מה מונע מאיתנו לעשות בהם שימוש בעתיד?
הפתרון פשוט מאוד, להמתין לתבנית או תרחיש מושלם ולהיכנס לעסקה! כיצד נדע שהנקודה שאנו מתכוונים להיכנס אליה מושלמת? נדע זאת על פי קריטריונים מוגדרים מראש שלמדנו! האם זה יצליח במאה אחוזים? לא, אך זה יצליח כ 75-85% ואם נתמיד בכך, התיק שלנו בהחלט יגדל!
דוגמא יפה לתבנית שכל מה שנדרש על מנת להרוויח ממנה כסף אביא מחוזה עתידי על הזהב.
מדובר בתבנית משולש מתכנס סימטרי, תבנית יפה, כמו שאומרים…פשוט לתלות על הקיר בסלון…
כל מה שצריך בתבנית זו היא להמתין לפריצה שלה ולאסוף את הכסף מהרצפה. הבעיה היא שרוב הסוחרים יסחרו בתוך התבנית, יפסידו כסף ובנקודה הקריטית שבו נדרש לבצע את העסקה, אותם סוחרים יקבלו רגליים קרות כתוצאה מהפסדים קודמים ויפחדו להיכנס לעסקה.
אם כן, הלקח ברור, סבלנות היא מילת המפתח, להמתין לתבנית הנכונה ולהיכנס לעסקה בזמן הנכון!
מצורפת העסקה המושלמת בזהב (גרף שעתי), כל מה שנדרש היה להמתין לפריצה של התבנית כלפי מטה ולהרוויח מביצוע פעולת מכירה בחסר (SHORT).
מדד יורד

המכללה עוסקת בלימודי שוק ההון ומסחר בלבד, אינה מספקת שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק, ואינה בעלת רישיון מכוח החוק. יודגש: מבזקי המידע והשיעורים בחדרי המסחר כוללים נתונים כלליים אודות אירועים בשוק ההון, ואינם מתיימרים להוות תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של אדם מסוים

 

 

 

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן