מסחר בשוק ההון זה כמו אימון בחדר כושר

כותב: מכללת פסגות
לא נולדנו סוחרים: הכוונה היא שהראש שלנו לא רגיל להתמודד עם מצבים של לחץ בזמן מסחר. כמו הרבה מצבים אחרים בחיים זה דורש תירגול וזמן.
קחו לדוגמא אדם שנרשם עכשיו לחדר כושר כי הוא רוצה לפתח שרירים ולהרגיש טוב. אחרי היום הראשון הוא חוזר הביתה וכל הגוף כואב לו.
אבל, כדי להתקדם ולהתפתח הוא חייב ללכת ולהתאמן שוב ושוב. כל פעם זה נעשה יותר קל. למעשה אפשר להגיד שממקום של כאב, באה צמיחה והתפתחות…
כך זה גם במסחר בשוק ההון.
הפסד של כסף במסחר יכול להיות כואב. זה ממש יכול לבוא לידי ביטוי בצורה פיזית, כמו למשל מתח, לחץ, שרירים תפוסים ועוד…אנחנו צריכים לאמן את הראש ואת הגוף שלנו להתמודד במצבים לא נעימים. קבלת החלטות בזמן אמת וביצוען מושפעת ממצבנו המנטלי.
הרגש משחק תפקיד מרכזי. אם לא נדע לשלוט ברגש בזמן קבלת החלטה אז יש סיכוי שנעשה טעות.
ככל שנשקיע באימונים ותרגולים מנטליים כך נרגיל את הראש ואת הגוף להגיב בצורה יותר שקולה ונהיה יותר רגועים, כך גם קבלת ההחלטות שלנו בזמן מסחר משתפרת.
אז בדיוק כפי הולכים לחדר כושר כדי לפתח שרירים בגוף כך גם עושים אימון מנטלי כדי לפתח את השרירים בראש.

המכללה עוסקת בלימודי שוק ההון ומסחר בלבד, אינה מספקת שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק, ואינה בעלת רישיון מכוח החוק. יודגש: מבזקי המידע והשיעורים בחדרי המסחר כוללים נתונים כלליים אודות אירועים בשוק ההון, ואינם מתיימרים להוות תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של אדם מסוים

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן