כותב: יואל צור

מנחה הקורס: "אימון מנטלי להצלחה במסחר" במכללת פסגות

המילים "לקחת אחריות" נשמעות פשוטות, אך את הרעיון עצמו לא קל לתפוס וגם לא ליישם.
מאחר ושמענו את צירוף המילים הזה כל כך הרבה פעמים , יש לנו נטייה לקחת אותם כדבר מובן מאליו וגם לחשוב שאנחנו יודעים בדיוק מה המשמעות.
לקחת אחריות במסחר וללמוד את עקרונות ההצלחה במסחר, הם שני דברים בלתי נפרדים, אתם חייבים להבין בצורה ברורה את הדרך שבה אתם אחראים ולא אחראים על ההצלחה שלכם.

אחריות

כדי לבוא לידי ביטוי כסוחרים מצליחים ועקביים, אתם חייבים לנטרל את עצמכם מאמונות מגבילות וליצור לעצמכם אמונות חדשות ומעצימות, כולל עבודה על הגישה המנטלית והרגשית שלכם. כדי לממש את הפוטנציאל שלכם כסוחרים, המטרה שלכם צריכה להיות למידה של איך לחשוב כמו סוחר מצליח ועקבי.

הסוחרים הטובים ביותר חושבים בכמה דרכים ייחודיות. הם יצרו לעצמם מבנה מנטלי שמאפשר להם לסחור ללא פחד ובאותו הזמן גם להימנע מלהיות פזיזים או בעלי ביטחון יתר. אם נצא בהנחה, שכדי ליצור מסחר עקבי אתם חייבים למקד את המאמצים שלכם בלפתח צורת חשיבה של סוחרים, זה הופך להיות ברור מדוע רוב הסוחרים לא מצליחים.

במקום ללמוד לחשוב כמו סוחרים, הם מזבזים את רוב הזמן והמאמצים שלהם, באיך הם יכולים להרוויח כסף מלימוד על השווקים.
זה כמעט בלתי אפשרי לא ליפול במלכודת הזו, זה קל לחשוב שמה שאתה לא יודע על השווקים זה מה שגורם לך להפסדים לתוצאות לא טובות.
אך זו ממש לא הסיבה לכך, העקביות שאתם מחפשים נמצאת בתוך הראש שלכם ולא בשווקים. האמונות והגישות שלכם לגבי הפסד של כסף, עשיית טעות והנטייה להיות פזיזים כשמצליחים, הם שגורמים להפסדים ולא הטכניקה או הידע בשווקים.

זה לוקח זמן לפתח את הגישה המנצחת הזו ואת המבנה המנטלי שצריך. איך נגדיר גישה חיובית ומנצחת?

יצירת ציפייה לתוצאות חיוביות מהמאמצים שלנו. קבלת העובדה שכל התוצאות שהשגנו, הן השלכה ישירה של רמת ההתפתחות שלנו.
במקום להיכנס למרה שחורה ולמחשבות שליליות על עצמנו, הגישה המנצחת הזו עוזרת לנו להתגבר על הטעויות ולהמשיך ללמוד.
הדבר המשותף לרוב הסוחרים, זה שהם חוו הפסדים במסחר לפני שהבינו, איך הם צריכים לחשוב כדי להיות סוחרים עקביים.

זה השינוי הפונדמנטלי בגישה שהביא להם את ההצלחה ולא איזה הבנה מדהימה לגבי השווקים, כפי שרוב האנשים נוטים לחשוב. לקיחת אחריות זה אומר: להאמין שכל התוצאות הם תוצר שלכם. שכל התוצאות שלכם מבוססות על איך שאתם מפרשים את המידע שמגיע אליכם מהשוק, כולל ההחלטות שאתם מקבלים וגם הביצוע שנובע מאותן החלטות.

אי לקיחת אחריות מוחלטת, גורמת לשני מחסומים מנטליים שיכולים לחסום את ההצלחה שלכם:

• הראשון, יגרום לכם ליצור יחסי יריבות עם השווקים ויוציא אתכם מהזרימה ומזיהוי הזדמנויות.
• השני, יגרום לכם להטעות את עצמכם בלהאמין, שחוסר ההצלחה שלכם ובעיות המסחר יכולות להיפתר על ידי ניתוח מעמיק של השוק.

מנקודת מבט של השווקים, כל רגע הוא ניטרלי לגמרי. למתבונן מהצד או לסוחר, כל רגע וכל שינוי במחיר יכול להיות בעל משמעות.
המשמעות מבוססת על מה שלמדתם ומתקיימת רק בראש שלכם ולא בשווקים. השוק לא מחבר כל משמעות או פירוש של המידע שהוא מפיק על עצמו.
בנוסף, השווקים לא יודעים איך להגדיר הזדמנות או הפסד.

השוק לא יודע וגם לא איכפת לו אם אתם תופסים אותו כמקום של אין סוף הזדמנויות לכניסה ויציאה מעסקאות או כמפלצת חמדנית שמוכנה בכל רגע לטרוף לכם את הכסף ולהשאיר אתכם בלי כלום.

אם אתם תופסים את המידע שמגיע מהשווקים כמכאיב בדרך כלשהיא, אתם באופן טבעי תנסו להימנע מהכאב הזה, באופן מודע או לא מודע על ידי חסימת המידע מההכרה שלכם. בחסימת המידע, אתם באופן שיטתי מנתקים את עצמכם מהזדמנויות שקיימות עבורכם. במילים אחרות, אתם מנתקים את עצמכם מזרם ההזדמנויות.

לבסוף, עוד ועוד למידה על השווקים רק כדי להימנע מכאב שמצטבר, מגבירה את הבעיה שלכם, מאחר וככל שתדעו יותר על השווקים באופן טבעי גם תתחילו לפתח יותר ציפיות. מה שהופך את הכל לכואב יותר כאשר השווקים לא משתפים איתכם פעולה.

זה יכול ליצור מעגל אכזרי שככל שתלמדו יותר על השווקים כך תרגישו יותר משותקים. ככל שתרגישו יותר משותקים, יותר תרצו ללמוד על השווקים וחוזר חלילה. המעגל הזה ימשך עד אשר ימאס לכם ותפסיקו לסחור או שתכירו בכך ששורש כל הבעיות שלכם במסחר, מגיע מהתפיסה שיש לכם ולא מחוסר ידע.

" לקיחת אחריות היא אבן הפינה לגישה מנצחת "

המשך מסחר נעים לכולם.
יואל צור
יועץ מנטלי ומאמן אישי
מנחה הקורס: "אימון מנטלי להצלחה במסחר" במכללת פסגות

המכללה עוסקת בלימודי שוק ההון ומסחר בלבד, אינה מספקת שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק, ואינה בעלת רישיון מכוח החוק. יודגש: מבזקי המידע והשיעורים בחדרי המסחר כוללים נתונים כלליים אודות אירועים בשוק ההון, ואינם מתיימרים להוות תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של אדם מסוים

מהו התחום המתאים ביותר עבורך?
יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!


מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
You need to agree with the terms to proceed

הפוסט הקודם
אתה, המניה – ומה שביניהם
הפוסט הבא
חיי כיזם מתחיל

צרו
קשר

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם…

תפריט