לקיחת אחריות במסחר – המעבר לגישה מנצחת!

יואל צור מרצה קורס אימון מנטלי בשוק ההוןכותב המאמר: יואל צור, יועץ מנטלי ומאמן אישי ומנחה הקורס, "אימון מנטלי להצלחה במסחר" במכללת פסגות

לעמוד המרצה של יואל צור במכללת פסגות>>>

המילים "לקחת אחריות" נשמעות פשוטות, אך את הרעיון עצמו לא קל לתפוס וגם לא ליישם

מאחר ושמענו את צירוף המילים הזה כל כך הרבה פעמים , יש לנו נטייה לקחת אותם כדבר מובן מאליו וגם לחשוב שאנחנו יודעים בדיוק מה המשמעות.
לקחת אחריות במסחר וללמוד את עקרונות ההצלחה במסחר, הם שני דברים בלתי נפרדים, אתם חייבים להבין בצורה ברורה את הדרך שבה אתם אחראים ולא אחראים על ההצלחה שלכם.

כדי לבוא לידי ביטוי כסוחרים מצליחים ועקביים, אתם חייבים לנטרל את עצמכם מאמונות מגבילות וליצור לעצמכם אמונות חדשות ומעצימות, כולל עבודה על הגישה המנטלית והרגשית שלכם. כדי לממש את הפוטנציאל שלכם כסוחרים, המטרה שלכם צריכה להיות למידה של איך לחשוב כמו סוחר מצליח ועקבי.

יואל צור אימון מנטלי להצלחה במסחר
לסרטון "הדרך להצלחה מתחילה אצלנו בראש" של יואל צור

הסוחרים הטובים ביותר חושבים בכמה דרכים ייחודיות. הם יצרו לעצמם מבנה מנטלי שמאפשר להם לסחור ללא פחד ובאותו הזמן גם להימנע מלהיות פזיזים או בעלי ביטחון יתר. אם נצא בהנחה, שכדי ליצור מסחר עקבי אתם חייבים למקד את המאמצים שלכם בלפתח צורת חשיבה של סוחרים, זה הופך להיות ברור מדוע רוב הסוחרים לא מצליחים.
לדעת עוד על לימודי שוק ההון במכללת פסגות>>>
במקום ללמוד לחשוב כמו סוחרים, הם מבזבזים את רוב הזמן והמאמצים שלהם, באיך הם יכולים להרוויח כסף מלימוד על השווקים.
זה כמעט בלתי אפשרי לא ליפול במלכודת הזו, זה קל לחשוב שמה שאתה לא יודע על השווקים זה מה שגורם לך להפסדים לתוצאות לא טובות.
אך זו ממש לא הסיבה לכך, העקביות שאתם מחפשים נמצאת בתוך הראש שלכם ולא בשווקים. האמונות והגישות שלכם לגבי הפסד של כסף, עשיית טעות והנטייה להיות פזיזים כשמצליחים, הם שגורמים להפסדים ולא הטכניקה או הידע בשווקים.

זה לוקח זמן לפתח את הגישה המנצחת הזו ואת המבנה המנטלי שצריך – איך נגדיר גישה חיובית ומנצחת?

יצירת ציפייה לתוצאות חיוביות מהמאמצים שלנו. קבלת העובדה שכל התוצאות שהשגנו, הן השלכה ישירה של רמת ההתפתחות שלנו. במקום להיכנס למרה שחורה ולמחשבות שליליות על עצמנו, הגישה המנצחת הזו עוזרת לנו להתגבר על הטעויות ולהמשיך ללמוד. הדבר המשותף לרוב הסוחרים, זה שהם חוו הפסדים במסחר לפני שהבינו, איך הם צריכים לחשוב כדי להיות סוחרים עקביים.

זה השינוי הפונדמנטלי בגישה שהביא להם את ההצלחה ולא איזה הבנה מדהימה לגבי השווקים, כפי שרוב האנשים נוטים לחשוב. לקיחת אחריות זה אומר: להאמין שכל התוצאות הם תוצר שלכם. שכל התוצאות שלכם מבוססות על איך שאתם מפרשים את המידע שמגיע אליכם מהשוק, כולל ההחלטות שאתם מקבלים וגם הביצוע שנובע מאותן החלטות.

אי לקיחת אחריות מוחלטת, גורמת לשני מחסומים מנטליים שיכולים לחסום את ההצלחה שלכם:

• הראשון, יגרום לכם ליצור יחסי יריבות עם השווקים ויוציא אתכם מהזרימה ומזיהוי הזדמנויות.
• השני, יגרום לכם להטעות את עצמכם בלהאמין, שחוסר ההצלחה שלכם ובעיות המסחר יכולות להיפתר על ידי ניתוח מעמיק של השוק.
מנקודת מבט של השווקים, כל רגע הוא ניטרלי לגמרי. למתבונן מהצד או לסוחר, כל רגע וכל שינוי במחיר יכול להיות בעל משמעות. המשמעות מבוססת על מה שלמדתם ומתקיימת רק בראש שלכם ולא בשווקים. השוק לא מחבר כל משמעות או פירוש של המידע שהוא מפיק על עצמו.
בנוסף, השווקים לא יודעים איך להגדיר הזדמנות או הפסד.
השוק לא יודע וגם לא איכפת לו אם אתם תופסים אותו כמקום של אין סוף הזדמנויות לכניסה ויציאה מעסקאות או כמפלצת חמדנית שמוכנה בכל רגע לטרוף לכם את הכסף ולהשאיר אתכם בלי כלום.
אם אתם תופסים את המידע שמגיע מהשווקים כמכאיב בדרך כלשהיא, אתם באופן טבעי תנסו להימנע מהכאב הזה, באופן מודע או לא מודע על ידי חסימת המידע מההכרה שלכם. בחסימת המידע, אתם באופן שיטתי מנתקים את עצמכם מהזדמנויות שקיימות עבורכם. במילים אחרות, אתם מנתקים את עצמכם מזרם ההזדמנויות.
לבסוף, עוד ועוד למידה על השווקים רק כדי להימנע מכאב שמצטבר, מגבירה את הבעיה שלכם, מאחר וככל שתדעו יותר על השווקים באופן טבעי גם תתחילו לפתח יותר ציפיות. מה שהופך את הכל לכואב יותר כאשר השווקים לא משתפים איתכם פעולה.

זה יכול ליצור מעגל אכזרי שככל שתלמדו יותר על השווקים כך תרגישו יותר משותקים. ככל שתרגישו יותר משותקים, יותר תרצו ללמוד על השווקים וחוזר חלילה. המעגל הזה ימשך עד אשר ימאס לכם ותפסיקו לסחור או שתכירו בכך ששורש כל הבעיות שלכם במסחר, מגיע מהתפיסה שיש לכם ולא מחוסר ידע.

" לקיחת אחריות היא אבן הפינה לגישה מנצחת "

המשך מסחר נעים לכולם.
יואל צור

לכל הפרטים על לקורס אימון מנטלי לפעילים בשוק ההון>>>

המכללה עוסקת בלימודי שוק ההון ומסחר בלבד, אינה מספקת שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק, ואינה בעלת רישיון מכוח החוק. יודגש: מבזקי המידע והשיעורים בחדרי המסחר כוללים נתונים כלליים אודות אירועים בשוק ההון, ואינם מתיימרים להוות תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של אדם מסוי

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן