יזמות עסקית – מהו המתכון המנצח? מהם הכלים המעשיים לעולם היזמות?

ההיסטוריה של עולם העסקים רוויה בסיפורי הצלחה על יזמים עסקיים אשר פעלו כנגד כל הסיכויים והצליחו להקים עסקים משגשגים וזאת לצד סיפורי כישלון מפוארים על יזמים שלמרות רצונם העז להצלחה נחלו כישלון עסקי. לפיכך, קיימת חשיבות רבה להיכרות מקדימה ומעמיקה עם הקו הדק העובר בין כשלון להצלחה בכל הנוגע לעולם היזמות העסקית.

מהי יזמות עסקית וכיצד תוכלו לדעת עם "רוח היזמות" מנשבת בקרבכם?

יזמות עסקית היא למעשה הגדרה כוללת לכל סוגי היוזמות העסקיות האפשריות, החל מהיוזמה לפתוח ולהקים עסק חדש בתחומים וענפיים עסקיים קיימים, דרך היוזמה לקדם יעדים עסקיים חדשים בבית עסק קיים ועד ליזמות עסקית טכנולוגיות העוסקות בפיתוחם של שירותים ומכשירים חדשים.
"הרוח היזמית" המאפיינת יזמים עסקיים בכל תחום עסקי ובכל תחום יזמות אפשרי, היא למעשה ביטוי אשר נועד לתאר מכלול תכונות המאפיינות אנשים בעלי יוזמה עסקית, כאשר בין יתר התכונות המאפיינות אותם תוכלו למצוא: יצירתיות, רצון וצורך בחדשנות, אינטואיציה עסקית, רצון עז להצלחה, תקשורת בינאישית טובה ואמונה מלאה ברעיון העומד מאחורי היזמות.
יחד עם זאת, חשוב לזכור ולציין ש-"הרוח היזמית" איננה מעידה על סיכוי ההצלחה או הכישלון של המיזם העסקי והיא מהווה אך ורק את "מנוע הבעירה" הראשוני הנדרש להצתת רעיונות עסקיים בדרך להקמתו ופיתוחו של המיזם העסקי.
רוב היזמים העסקיים משולהבים בתחילת הדרך במצבורי מוטיבציה אדירים המאפשרים להם להתמודד עם מכשולים ומהמורות שונות, אך לאחר תקופה מסוימת, המוטיבציה נשחקת וחשוב להטעין אותה במצבורי ידע מהותיים אשר יסייעו לכל יזם להמשיך לפעול ולפלס את דרכו להצלחה.
הצלחה עסקית בעולם היזמות הינה שילוב בין רצון עז להצלחה, רעיון עסקי טוב המותאם לצרכי השוק הדינמיים, וכמובן, ידע מעמיק בכל הנוגע לצד הניהולי של המיזם.

אם כך, מהם הכלים הנדרשים להצלחתן של יוזמות עסקיות?

אם נתבונן בנתונים השונים של הענף העסקי בישראל נגלה כי רק חלק קטן מהעסקים מצליחים לשגשג כלכלית בעוד חלק גדול מהעסקים ובעלי העסקים עסוקים מבוקר עד ערב במאבקי הישרדות עסקית. לפיכך, חשוב לשים את הדגש על הכלים הנדרשים בשלבים המקדימים של היזמות העסקית לבין הכלים המקצועיים הנדרשים לאחר שלבי ההקמה של היזמות העסקית.
ברוב המקרים, הרוח היזמית הראשונית המאפיינת יזמים רבים כוללת בתוכה את הכלים הנכונים הנדרשים לצורך פיתוח עסקים ו/או הקמת עסקים, לרבות, מוטיבציה, הרצון לחדשנות, יצירתיות ואינטואיציה. כלים אלו טובים ונכונים לצרכי "הנעתו" של הרעיון העסקי אך הם אינם יוכלו לשרת את היזם בהמשך הדרך בה הוא יידרש להפגין יכולות ניהוליות.
הצלחה עסקית בעולם היזמות הינה שילוב בין רצון עז להצלחה, רעיון עסקי טוב המותאם לצרכי השוק הדינמיים, וכמובן, ידע מעמיק בכל הנוגע לצד הניהולי של המיזם. בנוסף, ישנם משתנים שונים היכולים להכשיל מיזמים עסקיים כאלו ואחרים והם כבר קשורים לאופן בו אתם יודעים לזהות את ההזדמנויות העסקיות הנקרות בדרכם ואת אופן ניהול המיזמים על ידיכם ו/או על ידי האנשים השונים בסביבתכם בהם בחרתם כשותפים עסקיים לצורך תפעול וניהול המיזם.
יזמות עסקית אומנם מתחילה מרעיון עסקי טוב והכרחי, אך היא איננה יכולה להתבסס אך ורק על הרעיון עצמו-היא חייבת לקבל "צורה וממשות" בכל הנוגע לאופן הניהולי של היזמות לאורך כל שלביה. מרגע הפכית הרעיון העסקי למיזם עסקי, היזם נדרש לכלים נוספים אשר יסייעו לו בהמשך הדרך, לרבות: שליטה בהיבטים הפיננסיים-כלכליים הקשורים לתפעול המיזם, הבנה עסקית מעמיקה בכל ההיבטים הנדרשים לצרכי ניהול המיזם, גישה שיווקית חדשנית המבוססת על אמצעי שיווק חדשניים ועוד.

קורסי יזמות – מדוע הם חשובים וחיוניים לכל אחד ואחת מהיזמים העסקיים שביניכם?

 יזמות עסקיתכפועל יוצא מכך, הכלים הנדרשים להצלחתן של יוזמות עסקיות מכל סוג ובכל סדר גודל, הן השילוב האופטימאלי בין מאפייני "הרוח היזמית" לבין הרצון המפעם לרכישת כלים ניהוליים במסגרת קורסים ומסלולי הכשרה כאלו ואחרים.
קורסי יזמות שונים מספקים מענה אידיאלי לכל אחד ואחת מביניכם המפעמת בו "הרוח היזמית", כאשר תכני השיעורים בקורסים השונים עוסקים ברכישת מיומנויות ניהוליות והיכרות מעמיקה עם הכלים הניהוליים הנחוצים להצלחתו של המיזם העסקי.
בין יתר הנושאים הנלמדים במסגרת קורסי יזמות תוכלו למצוא: מבוא והקדמה לעולם היזמות העסקית, היכרות מעמיקה עם מיזמים עסקיים מוצלחים בארץ ובעולם, מחקרי שוק עסקיים, מיתוג עסקים, שיווק דיגיטלי, חשיבה יצירתית, בניית תכניות עסקית-פיננסית למיזם, בניית תכנית שיווק למיזמים עסקיים, כלי מחקר כאמצעי ליצירת בידול עסקי ונושאים נוספים היכולים לסייע לכל אחד ואחת מביניכם המנשבת בקרבו "רוח יזמית" בדרך להצלחה.
מכללת פסגות, מציעה מספר סוגי קורסים כאשר החשוב מביניהם הוא קורס יזמות עסקית מעשית.
תכני הקורס הם תכנים שכל יזם שלא רוצה להיות חלק מהסטטיסטיקה של 850 העסקים שנסגרים בשנה בארך ישראל, חייב לעבור. מעבר לתכנים, לידע הרב שמועבר במהלך הקורס, הכלים המוענקים וההבנה על מהי התנהלות אסטרטגית נכונה, כל משתתף יזכה להתנסות בהכנת תוכנית עסקית וזה כידוע, מצרך חשוב מאוד לכל יזם ולכל עסק ומהווה כרטיס הכניסה למגרש של הגדולים.

מחקרי שוק בדרך להצלחה

כפי שציינו למעלה, יזמות עסקית אומנם מתחילה ברעיון עסקי טוב ובעל פוטנציאל עסקי, אך יחד עם זאת, כל רעיון עסקי חייב להיות מבוסס על מחקרי שוק ובדיקת כדאיות כלכלית עוד לפני הקמתו ותפעולו של המיזם העסקי. בעולם העסקים המודרני, קיימת חשיבות רבה לבדיקות כדאיות כלכליות ומחקרי שוק וזאת על מנת לנתב ולוונט את הרעיון העסקי שלכם להצלחה.
כיום, הצלחתו של כל מיזם עסקי כזה או אחר, מבוססת על ממצאי מחקרים שונים המאפשרים ליזמים העסקיים לקבלת החלטות ניהוליות נכונות. בקורסי היזמות השונים תוכלו להכיר מקרוב את מכלול כלי העזר והמחקר העומדים לרשותכם כיום, כאשר תכני השיעורים העוסקים בהיבטי המחקר העסקי כוללים בין היתר נושאים כגון: מהו מחקר עסקי, מהם הכלים לבדיקת כדאיות של שוק מסוים, מהם הכלים לבדיקות כדאיות כלכלית של עסקים ומיזמים עסקיים וכדומה.
כלים אלו ונוספים ניתנים לכל אחד ואחת מהסטודנטים בקורסים ליזמות והם מאפשרים לכל אחד ואחת מהם לנווט את דרכו להצלחה בעולם היזמות העסקיות. כמו כן, קורסים אלו מפגישים את הסטודנטים עם מערכות שיווק דיגיטליות וכלי מחקר נוספים העומדים לרשותנו בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים ומנהלים את עסקינו.

למי מיועדים הקורסים ליזמות עסקית?

קורסים ליזמות עסקית מיועדים לכל אחד ואחת מביניכם המפעמת בקרבו "הרוח היזמית", ואין זה משנה אם אתם בעלי עסקים קיימים או אתם עתידים ומתכננים לפתוח עסק בזמן הקרוב. קורסים אלו מיועדים גם לבוגרי מנהל עסקים ולכל אדם המעוניין לרכוש את הכלים הנכונים בדרך להצלחה עסקית.
קורסי היזמות עוסקים כבר מהיום הראשון בכלים המעשיים הנדרשים להתנהלות נכונה בעולם העסקים והם משלבים בתוכם לימודים עיוניים לצרכי היכרות עם הכלים והידע המעשי לבין שיעורים מעשיים במסגרת מטלות עסקיות המוטלות על משתתפי הקורסים השונים בתחום היזמות העסקית.
את הכלים והתכנים הנלמדים בקורסים, הסטודנטים יכולים ליישם (מהיום הראשון) בעולם העסקי ממנו הם מגיעים וביוזמות העסקיות בהן הם מעורבים במהלך הקורס או מיד לאחריו.
אם גם אתם רוצים למנף את הרוח היזמית המפעמת בכם ולבסס את דרכם בעולם העסקים, זה הזמן לדעת יותר על קורסים ליזמות עסקית מעשית.

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!

דילוג לתוכן