הציפייה שתואר ראשון יבטיח לנו עבודה כבר איננה תקפה בדור המילניום הדינאמי

נכון, תואר ראשון יכול להוות סיכוי טוב יותר לקבלת תפקיד מסוים, כמו גם שורה נחוצה בקורות החיים, אך רבים סיימו תואר ובכלל עובדים בתחום שונה, או מחפשים עבודה. מסתבר שכדי להצליח למצוא עבודה נחשקת, עלינו לעבור הכשרה ספציפית כאשר אחת מהן היא מסלול לימודי שמאות מקרקעין הפותח  לבוגרים דלתות מגוונות למקצוע נחשק ויוקרתי.

 

לימושי שמאות מקרקעין בכיתות מלאות

מקצוע שרובוטים, הודים, וטכנולוגיה לא יכולים להחליף!

זה לא סוד שהעידן הטכנולוגי החדש מבוסס על אוטומציה. יותר ויותר טכנולוגיות נכנסות לשוק במטרה להפחית בכוח אדם ולהוזיל באופן משמעותי את העלות הסופית לצרכן.

למה זה קורה? התחרות בשוק קשה, כל עסק מעוניין להפחית בעלויות ולשרוד, כאשר עלויות כוח האדם הן המשמעותיות ביותר.

אולם, בניגוד לתחומים אחרים כדוגמת עולם ההייטק שבו ניתן להחליף עובדים ישראליים בהודים, דווקא בתחום שמאות מקרקעין, אין כל צפי (וגם לא יהיה) אפשרות שרובוט או הודי יחליף את עבודתו של שמאי מקרקעין.

שוק המייצר הזדמנויות חדשות

תחום הנדל"ן הוא אחד הצירים המרכזיים של המשק הישראלי ובו מעורבים הבנקים, הממשלה, חברות ביטוח, רוכשי דירות ומשקיעים מכל רחבי העולם. גידול האוכלוסיה והביקוש לנדל"ן ידועים מראש, למרות מחירי הנדל"ן הגבוהים.

רק בשנת 2018 נלקחו מהבנקים משכנתאות לרכישת דירות בהיקף של מיליארדי שקלים, והממוצע עומד על 653 אלף שקלים למשכנתא, הצפי בשנת 2019 הוא עלייה של 20% מאשתקד.

אין ספק שענף הנדל"ן בישראל מייצר הזדמנויות תעסוקתיות חדשות, אולם תחום שמאות מקרקעין הנחשב למקצוע וותיק נהפך למבוקש מאוד, מכיוון שרוב הצעירים פונים ללימודי הייטק, מנהל עסקים ומשפטים, כך שלא פלא שהשוק צמא לשמאי מקרקעין.

הדרך ליזם נדל"ן מתחילה כאן

לימודים שמתאימים בדיוק לבעלי תואר ראשון

אקדמאים רבים מסיימים את טקס התואר המרגש, אך לא תמיד מוצאים את עצמם מבחינה תעסוקתית, וודאי אלה שסיימו תארים שאינם ספציפיים כמו תואר בתקשורת, תואר במנהל עסקים וכו'. ברי המזל ישתלבו במקומות עבודה נחשקים, אך אלה שאינם בעלי ניסיון תעסוקתי, באופן טבעי יתקשו למצוא עבודה בתחום.

חכמים שבניהם יתמקצעו בקורסים או תכניות לימוד שונות, וכך יוכלו להעצים את התואר עם מקצוע ספציפי, וכך להתקבל לעבודה מסוימת. כך בדיוק עושים הבוגרים של לימודי שמאות מקרקעין המחזיקים בידיהם תואר ראשון ומנגד עוברים הכשרה בתחום, ומשתלבים במקומות עבודה נחשבים כמו חברות ביטוח, משרדי שמאות מקרקעין, המגזר הציבורי, חברות נדל"ן, או הופכים להיות עצמאיים.

קורס לימודי שמאות מקרקעין פונה לאקדמאים המעוניינים לעשות תפנית מקצועית למסלול חכם יציב ועקבי, תוך רכישת קריירה בשמאות מקרקעין בעוד שהשכר בתחום גבוה משמעותית מהשכר הממוצע במשק.

רק נזכיר שתפקידו של שמאי המקרקעין מאתגר מאוד ונחשב לשחקן מרכזי בשוק הנדל"ן, משום שהוא ממלא פונקציות רבות בתחומי המשק והכלכלה ועוסק בתחומים רבים כגון: הפשרת קרקע, הפקעות, מיסוי מקרקעין, משכנתאות, הערכות נכסים ממשלתיים ופרטיים, היטל השבחה ועוד.

שמאי מקרקעין הוא הצלע המרכזית בתחומים אלה ומוסמך לקבוע את שוויו של נכס נדל”ן כלשהו, על ידי ביצוע חישובים וכלים ישימים שילמד במהלך הקורס.

לחצו על הקישור למידע אודות מסלול שמאות מקרקעין ופטור מדמי רישום>>>

תגיות: ,

מהו התחום המתאים ביותר עבורך?
יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!


מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
You need to agree with the terms to proceed

הפוסט הבא
כל מה שצריך לדעת על בחינות שמאות מקרקעין

צרו
קשר

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם…

תפריט