שוק ההון עבר במשך השנים תהפוכות רבות, הן מבחינת שיטות המסחר, אסטרטגיות, האפשרויות והצורה שבה סוחרים בעידן המודרני.

שינויים ומגמות אלה מדגישים את הצורך בלימודי שוק ההון, שהפכו לאחד התחומים המבוקשים. צעירים, בעלי משפחות ואנשים בכל הגילאים הבינו שעל מנת לצאת ממירוץ העכברים עליהם לפנות למקורות הכנסה נוספים שיאפשרו להם לייצר רווחים ולשפר באופן משמעותי את מצבם הפיננסי.

שוק ההון הוא בהחלט המקום בו ניתן לצאת לחופש כלכלי ולמצוא אדרנלין מסוג אחר.  

שוק ההון למתחילים – הצעדים הראשונים 

לפני שנתחיל עם הרווחים, השיטות וההזדמנויות, נספר כי תפקידו הבסיס של שוק ההון הוא להפגיש בין חברות הנסחרות בבורסה אשר זקוקות לגייס כספים, לבין סוחרים המעוניינים להעניק להן כספים וכך לזכות בדיבידנדים.

חברות אלה זקוקות לכספים על מנת לפתח מוצרים חדשנים ולהגדיל את רווחיותם, ולכן על סוחר כביכול 'לחזות' את הצלחת החברה על ידי ניתוחים שונים, ולהשקיע במקום הנכון ובזמן הנכון. 

רק כדי לסבר את האוזן, שוק ההון האמריקאי מגלגל מידי שבוע כ- 150 מיליארד דולר, ומכיל שני שווקים עיקריים: שוק המניות המתאים לאנשים שאוהבים אתגרים ולא מפחדים לקחת סיכונים, ואילו השוק הנוסף הוא האג"ח, הנחשב לסיכון נמוך יותר לעומת שוק המניות.

בשוק ההון תמצאו מגוון חברות ציבוריות ופרטיות המגייסות כספים ממשקיעים, וגם גופים ממשלתיים וציבוריים המנפיקים ניירות ערך כדי לגיוס את כספי הציבור.

אין ספק שהבורסה לניירות ערך תופסת מקום מרכזי בשוק ההון, ובה נמצא האקשן האמיתי שסוחרים מחפשים. 

כל המידע על שוק ההון למתחילים וכיצד להתחיל ללמוד את התחום>>>

ממה מורכב שוק ההון?

מלבד החברות והגופים המגייסים את כספי המשקיעים, שוק ההון הוא עולם שלם המכיל מומחים רבים, כמו גם מערכת מסחר מורכבות שעל סוחר להכיר היטב טרם דריסת רגל בתחום. ישנם אנשים שונים ומומחים עליהם לומדים בקורסים כגון: 

מהו ברוקר וכיצד בוחרים אותו?

מיהם חברי הבורסה? 

כמו כן, לומדים אסטרטגיות מסחר, לבצע ניתוחים, לרכוש מניות בחוכמה, מידע על מסחר יומי ונראה כי הרשימה עוד ארוכה. למעשה, בקורס לימודי שוק ההון משלבים בין ידע תיאורטי, אסטרטגיות מסחר וכמובן מתנסים במסחר בזמן אמת במערכות מסחר דמו- כלומר על כסף לא אמיתי. 

האם כל אחד יכול לסחור בשוק ההון?

כיום כל אחד יכול לסחור בשוק ההון, ולא נדרש תואר יוקרתי או ניסיון פיננסי כזה או אחר. אולם, חשוב להבין שללא לימוד מעמיק, תוכלו לשלם 'שכר לימוד' כואב בדמות הפסדים. ולכן, טרם דריסת רגל בתחום, למדו היטב במכללה מוכרת ומובילה, ואל תסתפקו במידע שיש ברשת, כיוון שלא תמיד הוא משקף את המציאות.

רק נציין שכיום בהחלט כל אחד יכול לסחור בשוק ההון, תודות לרשת האינטרנט המופלאה המציעה לנו פלטפורמות מסחר מתוחכמות. את המסחר ניתן לבצע באופן גלובלי מכל קצוות העולם, ולכן כיום היקף המסחר הפיננסי הגלובלי מגיע ליותר ממיליארדי דולרים ביום. 

איך מזהים הזדמנויות בשוק ההון?

ראשית, כדאי להבין שרק ניסיון, מיומנות ורכישת ידע, יוכלו לאפשר לכם לאתר הזדמנויות בשוק ההון. אך לכל אלה מצטרפים כישורים רבים שאותם מפתחים תוך כדי מסחר. בואו נראה כמה מהם:

לדעת לנצל הזדמנויות – אחד הכישורים של סוחר הוא לדעת לחטוף הזדמנות טובה בשתי ידיים.  כאשר השוק עוצמתי ומחזורי המסחר עולים, על סוחר מיומן לדעת לנצל את הפוזיציה ולא לתת לה לחמוק מבין האצבעות.

לדעת להיות סבלני – סבלנות היא חלק מאומנות ההשקעה. לעתים, סוחר יכול לזהות מניה טובה, אך לעיתים יש להמתין בסבלנות ולראות לאן היא הולכת. פעילות פזיזה עלולה לסכן את כספו של הסוחר, ולכן עליו לדעת באיזו תחנה לעלות. 

מחקר רבותיי, מחקר – מחקר הוא חלק מרכזי מעבודתו של הסוחר, ולכן עליו להתייחס לשוק ההון כמחקר ארוך. טרם רכישת מניה יש לבצע מחקר מעמיק הכולל חקירה ותצפית על השוק הן על ידי גרפים והן על ידי דו"חות שונים. 

מתעניינים בלימודי שוק ההון? השאירו פרטים או התקשרו ויועץ לימודים יחזור אליכם למידע נוסף >>> 

תגיות: , ,

מהו התחום המתאים ביותר עבורך?
יועצי הלימודים שלנו זמינים עבורך, וישמחו לעזור!


מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Fill out this field
Fill out this field
יש להזין אימייל תקין.
You need to agree with the terms to proceed

הפוסט הקודם
מהי מודעות פיננסית ואיך היא קשורה ללימודי שוק ההון?
הפוסט הבא
האירוע השנתי של חברת אפל – מה השתנה?

צרו
קשר

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם…

תפריט